سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
افزایش سقف کمک بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کوهبنان
کوهبنان قهرمان مسابقات فوتسال پیشکسوتان استان کرمان شد
رکورد استخراج ۳۵۰ تنی ذغالسنگ در معدن کوهبنان
فرمانده جدید نیروی انتظامی کوهبنان معرفی شد
اجرای آیین‌های سنتی 500 ساله عزاداری در کوهبنان
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
درباره سایت

 بسم الله الرحمن الرحيم

 با پيشرفت علم و تكنولوژي در دنياي كنوني، اطلاع رساني سريع و سرعت در انجام امور نيز اهميت به سزايي پيدا كرده است و توجه به اين موضوع موجب گسترش رسانه هاي مكتوب، شبكه هاي خبري تلويزيوني و ماهواره اي و بالاخره رسانه هاي الكترونيك شده است. امروزه پايگاههاي اطلاع رساني الكترونيك يا به عبارتي سايتهاي اينترنتي نقش عمده اي در اطلاع رساني موثر به افكار عمومي ايفا كرده و علاوه بر اطلاع رساني موجب شده است بسياري از خدمات نيز از طريق اينترنت به خوبي فراهم شود. تجارت الكترونيك و دولت الكترونيك از جمله مضاميني است كه در جهان به شدت مورد توجه قرار گرفته است و اهميت توجه به اطلاعات و تكنولوژي ارتباطات و مفاهيم IT و ICT را دو چندان كرده است. امروزه بسياري از امور در كشورهاي پيشرفته جهان از طريق شبكه هاي اطلاع رساني الكترونيك صورت مي گيرد و حتي كشورهايي مانند سنگاپور در بخش دولت الكترونيك بسيار خوش درخشيده اند به گونه اي كه هم اكنون بسياري از امور اداري مردم در منازل و از طريق اينترنت  با سرعت و دقت و بدون اتلاف وقت صورت مي گيرد.

در جمهوري اسلامي ايران نيز در طي چند سال اخير شاهد توجه لازم به مقوله اطلاع رساني الكترونيك بوده ايم كه از جمله آن مي توان به ايجاد پست مشاور رئيس جمهوري در اين خصوص، ايجاد وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، طرح دولت الكترونيك، طرح تكفا، برگزاري نمايشگاه هاي اله كامپ و هم چنين الزام بخش ها و واحدهاي مختلف دولتي در اجراي طرح تكريم ارباب رجوع به ايجاد پايگاه هاي اطلاع رساني الكترونيك براي ارايه خدمات به هموطنان و ارباب رجوع بوده ايم.

در اين شرايط ضرورت ايجاد پايگاه اطلاع رساني كوهبنان نيز ملموس و قابل توجه به نظر مي رسيد. بر اين اساس سايت اطلاع رساني كوهبنان راه اندازي شده است تا علاوه بر معرفي شهرستان كوهبنان به هموطنان عزيز در هر نقطه اي از جهان بتوان از طريق تقويت آن به بسياري از سوالات همشهريان و ارباب رجوع ادارات تابعه پاسخ مناسبي ارايه داد و بعضا" از بسياري از رفت و آمدهاي غير ضروري به ادارات آن نيز كاست و البته اين كار نيازمند همت همه همشهريان عزيز مي باشد.

بي شك نگه داري، تقويت و به روز رساني سايت كوهبنان كه با «هزينه هاي شخصي» اداره مي شود بدون همكاري همشهرستاني‌هاي خوب و گرامي ممكن نيست و انتظار مي‌رود همشهريان و ايران شناسان گرامي در هر جاي دنيا كه هستند در زمينه‌هاي مختلف سايت اعم از تهيه و ارسال خبر و گزارش، تهيه و جمع‌آوري اطلاعات، امور تحقيقاتي و پژوهشي، ارسال مقالات و كتب منتشر شده، امور رايانه و برنامه‌نويسي، ترجمه مطالب، تهيه عكس و مستندات، امور اجرايي و هماهنگي و حتي ارايه نقطه نظرات و پيشنهادات خود با سايت كوهبنان همكاري فرمايند. در اين ميان نقش مسولان ادارات و سازمانها نيز حايز اهميت است و انتظار مي‌رود براي معرفي واحدهاي تابعه خود همكاري بيشتري با اين سايت نموده و اطلاعات مورد نياز را براي سايت ارسال فرمايند. بي‌شك با استقبال خوب مسولان و ارايه به موقع اطلاعات مي توان براي هر اداره يا سازمان "ساب دمين" (Subdomin) اختصاص داد تا بتوانند اطلاعات خود را مستقيماً وارد سايت كرده و در توسعه و كمك به اجراي پروژه دولت الكترونيك از بسياري از رفت و آمدهاي ارباب رجوع خود بكاهند. از شوراي شهر، فرمانداري و شهرداري كوهبنان نيز انتظار مي‌رود با در اختيار نهادن فضايي مناسب در شهر كوهبنان و تعيين نمايندگاني ويژه براي همكاري در اين خصوص و همچنين الزام ادارات و سازمان هاي كوهبنان به توجه ويژه و اقدامات لازم در اين زمينه و تعيين نماينده در هر اداره يا سازمان همكاري خود را با سايت كوهبنان مضاعف كنند.

بي شك هر كوهبناني مي‌تواند با اين سايت همكاري كند و حداقل كمك و شهروند اين است كه مشخصات خود و گوشه‌اي از زندگينامه خود را ارسال كند تا در قسمت مربوط به خود روي سايت قرار گيرد. دست تك تك همشهرستاني‌هاي خوب و هموطنان عزيز را به گرمي فشرده و انتظار همكاري داريم. ضمناً در بخشي از سايت از عزيزياني كه با ما همكاري خوبي داشته‌اند تجليل و قدرداني مي‌شود و البته لازم است از زنده ياد حاج محمود اكبري رئيس فقيد شوراي شهر كه ايجاد سايت كوهبنان را يك ضرورت دانسته و مراحل اوليه طرح آن را ارايه داده بود به نيكي ياد شود.

در پايان به اطلاع می رساند پایگاه اطلاع رسانی كوهبنان علاوه بر آدرس www.Kouhbanan.ir از طریق آدرس www.Kouhbanan.com (با یا بدون www) نیز قابل دسترسی است. 

با تشكر

پايگاه اطلاع رساني الكترونيك كوهبنان

جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 9118
بازدید کنندگان امروز: 299
کل بازدیدکنندگان: 5627423
بازدیدکنندگان آنلاین: 2
زمان بارگزاری صفحه: 0/1250 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.