چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
افزایش سقف کمک بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کوهبنان
کوهبنان قهرمان مسابقات فوتسال پیشکسوتان استان کرمان شد
رکورد استخراج ۳۵۰ تنی ذغالسنگ در معدن کوهبنان
فرمانده جدید نیروی انتظامی کوهبنان معرفی شد
اجرای آیین‌های سنتی 500 ساله عزاداری در کوهبنان
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > نامه سرگشاده به آقای دکتر امیری نماینده زرند و کوهبنان


نسخه چاپي      ارسال به دوست
 
   
 نامه سرگشاده به آقای دکتر امیری نماینده زرند و کوهبنان

نامه ای سرگشاده از آقای مهدی زینلی خطاب  به آقای دکتر امیری نماینده زرند و کوهبنان

باسمه تعالی

باسلام و عرض احترام خدمت نماینده محترم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی

جناب آقای دکترامیری همانطور که می دانید  کوهبنان یکی از شهر های توسعه نیافته استان و حتی کشور می باشد که بیکاری یکی از ویژگی های مهم آن می باشد که  دلیل آن را می توانیم  از مهاجرت قشر جوان و جویای کار  این شهرستان به  شهر های دیگر مشاهده نماییم شهر های کرج- یزد –بافق- کرمان و اخیراٌ زرند در زمره مهمترین شهر هایی هستند  که پذیرای قشر جویای کار در کوهبنان می باشند.

 به طور متوسط در چند دهه اخیرشاهد  مهاجرت بسیاری از افراد جویای کار کوهبنانی به شهر های مذکور بوده ایم که این به نوبه خود بزرگترین ضربه را از لحاظ اقتصادی به  این منطقه وارد کرده است به نحوی که  مهمترین دغدغه فکری والدین دیروز و والدین  امروز ، تضمین نبودن آینده شغلی فرزندانشان در کوهبنان  بوده و هست و اکنون این نکته را با صراحت کامل میگویم  اشخاصی که  در آستانه بازنشستگی یا مشغول به خدمت درهر کدام  از ارگانهای کوهبنان هستند به دلیل کمبود امکانات  بهداشتی درمانی و عدم  تضمین آینده شغلی و تحصیلی فرزندانشان مهاجرت از کوهبنان را پس از بازنشستگی  یا در حین خدمت به یزد و کرمان  ترجیح داده و زندگی شهر نشینی جدیدی را  آغازمی کنند و امروزه می توان کوهبنان را مهد تامین نیرو به مراکز صنعتی  اعلام نمود.

این در حالی است که بنا به  آمار و شواهد معلوم   توسط یکی از کامیون داران در طی ۱۵ روز به طور تقریبی ۱۵ خانوار از کوهبنان به سمت یزد عزیمت نموده اند و از این تعداد ۷ خانوار زوج های جوان هستند و مابقی افراد باز نشسته یا انتقالی بوده اند،که  بنا به دلایل ذکر شده امر مهاجرت را  در پیش گرفته اند که این آمار بسیار  تکان دهنده و تاسف انگیز می باشد با توجه به تداوم مهاجرت و  خالی شدن شهر از سکنه ،سعی و کوشش مسئولین ، در جلوگیری از این امر را می طلبد .

اما جناب دکتر امیری با توجه به اینکه جنابعالی به بحث جاده ارتباطی کوهبنان جهت حل تمامی این مشکلات بسنده می کنید نکته قابل توجه این است که از  احداث جاده  کوهبنان -زرند از زمان مطرح شدن تا کنون فقط  به کنده شدن زمین فوق توسط کلنگ بسنده شده است که بعد از گذشت چند سال از این امر خطیر جای آن بر اثر مرور زمان پر شده است ! گرچه بعد از این کلنگ زنی جاده های بسیاری در منطقه زرند  به بهر برداری رسید.

مطالب فوق را به صورت صریح و بی پرده  میگویم چون جنابعالی مثل بعضی ازآقایان نیستید  که با نداشتن جنبه انتقاد پذیری رنجیده خاطر شوید. اکنون بعد از گذشت چندسال از شنیدن خبر کوتاه شدن مسیر زرند – کوهبنان هنوز دراعتبارات این جاده مانده اید.

بحث احداث کار خانه سیمان کوهبنان در حد حرف مانده است. بحث طرح احداث رصد خانه ملی کوهبنان به کجا رسید ؟

جناب دکتر جنابعالی اگر نماینده مردم زرند هستید نماینده مردم کوهبنان هم هستید پس کو تحقق یافتن  آن همه  شعار های انتخاباتی که در انتخابات  مجلس  برای کوهبنان میدادید! آیا واقعا این اهداف از زبان جنابعالی جاری شده بود یا حرفهایی بود از جانب طرفدارانتان برای جلب رای مردم  ؟

آیا در جلساتی که در کوهبنان با حضور شما  تشکیل می شود مشکلات اساسی این منطقه   طرح نمی گردد ؟جناب دکتر با این وضعیت تا چند سال آینده با توجه به وضعیت  کنونی استخدام در معادن ذغالسنگ و بازنشستگی کارمندان شرکت و برگشت افراد غیر بومی بازنشسته به شهر های خود و مهاجرت افراد بومی منطقه به دلیل نبود امکانات به شهر های مجاور جمعیت کوهبنان  به پایین ترین حد خود یعنی زیر ده هزار نفر خواهد رسید  که این خود بسیار تاسف انگیز است .

پس جناب دکتر  هم اکنون گرچه دیر شده است ولی باید به فکر چاره برای مشکلات کوهبنان  بود. شاید به نظر جنابعالی احداث کارخانجات صنعتی در زرند گام موثری جهت  اشتغال در مناطق زرند و کوهبنان باشد.گرچه زمینه اشتغال چند هزار نفری در زرند با وجود این کارخانجات فراهم شده است ولی آقای امیری گرچه شفای آلام ناشی از بیکاری جوانان منطقه کوهبنان  را وجود کارخانجات مذکور  در صورت جذب از سوی واحد مربوطه می دانید  ولی همچنان جمعیت کوهبنان از این شهر مانند رشته های پنبه پراکنده می شود.

 آفای امیری آیا مطلع هستید که در شهرستان یزد منطقه ای است که تعداد کثیری از اهالی  کوهبنان در آن منطقه سکنی گزیده اند!

آیا میدانید که جمعیت بالایی از کوهبنان به شهرستانهای کرمان و  یزد و کرج مهاجرت نموده اند ؟

آیا مطلع هستید که جمعیتی  که در کوهبنان مانده اند همگی شاغلین فعلی شرکت ذغالسنگ هستند ؟

آیا میدانید که در حال حاضر اقتصاد کوهبنان با وجود معادن ذغالسنگ و شاغلین آن شرکت پا برجاست ؟

پس وای به روزی که معادن مذکور  رو به تعطیلی روند یا حتی روزی هیچ نیرویی در این معادن  با توجه به شرایط فعلی شرکت به استخدام در نیاید. بله می دانم  که می دانید .

جناب دکتر پس بیایید کاری بکنید برای این دیار از کشورمان تا بلای بیکاری که بر سر نسل دهه شصت و هفتاد در این شهر آمده است بر سر فرزندان کنونی گرچه آمار پایینی دارند نیاید. پس جناب دکتر همت والای شما و مسئولان محلی  و مردم را میطلبد  که شهر کوهبنان از این وضعیت اسفبار بیرون بیاید منطقه کوهبنان واقعا نیاز به توجه دارد.اگر از توجهاتی که به شهر زرند شده است چند صدم درصد به کوهبنان می شد بدانید که کوهبنان  در شرایط  مطلوبتری قرار می گرفت .

کوهبنان همچون درختی است که در اثر بی توجهی رو به خشکی است و اکنون ما این اثر را در کوهبنان مشاهده می کنیم کوهبنان نیاز به  توجه دارد پس بیایید جلوی این خشکیدگی را بگیریم  دکتر فریب  ساخت و سازهای مسکن در کوهبنان  را نخورید  و نگویید که آمار ساخت و ساز بالاست و همه دارای شغل مناسب می باشند.  اگر آماری از واحد های فوق بگیریم میبینیم که مالکان این منازل همگی برای یافتن کار به شهر های یزد و کرمان مهاجرت نموده اند در واقع منازل فوق سرپناهی است برای مالکان زیر ربط که هنگام دیدار از پدر و مادر شان به کوهبنان می آیند .

بحث شهرستان شدن کوهبنان گرچه پاره ای  از مشکلات اهالی کوهبنان را در زمینه مراجعه به ادارات زرند و راه اندازی واحد های دانشگاهی ،ادارات مستقل حل نمود  اما کوهبنان فقط نام شهرستان را به دوش می کشد مرکز شهرستانی که به خاطر مداوای  سرماخوردگی جزئی و  درد دندان اهالی آن  قرار باشد تا فاصله ۱۰۰کیلومتری زرند را بپیمایند  و جای بسی تاسف است که  در برخی از ایام سال فاقد هر گونه پزشک  و دندانپزشک در کوهبنان )بدون در نظر گرفتن طرح پزشکان اورژانس در مرکز) باشیم  .

جناب دکتر شما بارها در سخنرانی های خود برای بهبود وضعیت های فوق در کوهبنان مسئله قلت جمعیت  و نبود جاده ارتباطی مناسب را مطرح نموده اید پس تا چه  زمانی باید  مردم کوهبنان به انتظار روزی بنشینند که جاده ای احداث گردد و جمعیت کوهبنان به شهر بازگشته و تمامی امکانات رفاهی و بهداشتی برای اهالی این منطقه فراهم شده باشد؟

نکته آخر اینکه  آقای امیری آیا تنها جاده ،خط آهن ، یا نزدیک بودن به معادن غنی به اقتصاد کوهبنان می تواند کمک کند؟ پس اگر قرار بر این باشد طرح کارخانه کک سازی یا کار خانه نورد  راور با توجه به دور بودن از معادن ذغالسنگ و نبود خط آهن سراسری به چه علت می باشد . این یک نوع بی عدالتی در این زمینه می باشد پس چه بهتر می بود که جلوی این بی عدالتی ها  گرفته می شد و حق هر شهرستانی با توجه به استعدادهایش به نوبه خود ادا می شد.


با سپاس و آرزوی توفیق روز افزون

                                                   
مهدی زینلی


چهرشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۱۶

 
 1393/07/17 - ٠٠:١١       شماره خبر: ٣٠٥٠     تعداد نمايش: 1254
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1394/02/03 10:39
0
0
با سلام . گفته های جناب اقای زینلی بسیار درست است ولی اگر ایشان دردهارا بیان نمودند کاش چند راهکار نیز پیشنهاد می کردن . معلم
کاربر مهمان
1393/07/30 0:49
0
0
به نام خدا نامه سرگشاده جناب آقای زینلی به هیچ وجه کارشناسی شده نمی باشد و به قول مثل معروف " هرکسی از ظن خود شد یار من" از طرف خود خطاب به دکتر امیری نوشته شده است و هیچ وجهه قانونی و دقیقی ندارد. وقتی سخن از آماری می شود حتما باید منبع معتبری پشت آن باشد نه مثل آقای زینلی که دیده اند یک کامیون دار ظرف مدتی معلوم تعدادی مسافر را به یزد برده است. به هر حال خوب است وقتی می خواهیم مطلبی را بنویسیم تمام جوانب امر را بررسی نماییم. به نظر حقیر نماینده شهرستان زرند و کوهبنان بسیار هم فعال بوده و در جلسات مجلس همیشه نه تنها از پروژه های شهری و استانی حتی از تمامی مسائل مهم کشوری نیز وقوف کامل داشته و درآن زمینه ها فعالیت دارند و اخبار مربوطه نیز موجود می باشد. اگر شهرستانی عقب افتاده است به هیچ وجه نمی توان آن را به نماینده مجلس نسبت داد و این واقعا کوته نظری می باشد. موفق و پیروز باشید. یک معلم
کاربر مهمان
1393/07/26 11:17
0
0
وقتی هر کس به خود اجازه می دهد قلم بدست بگیرد ودیگران را تخریب کند همین می شود. اهل فن
کاربر مهمان
1393/07/24 6:29
0
0
با سلام به همشهریان عزیز همه کسانی که اهل فن هستند واقفند که نماینده مجلس کارش اجرایی نیست که بیاید و چنین کارهایی که آقای زینلی گفتند انجام دهد ولی میتوانند در مجلس دفاع کنند و زیرساخت های این کار را فراهم نمایند که جناب دکتر امیری همیشه در جلسات مجلس کاملا فعال و پیگیر کار هستند اما به نظر حقیر اگر شهر ما مشکل داره برمیگرده به عملکرد مسئولین اجرایی پیش از این که امیدواریم از این پس روز به روز بهتر و بهتر بشه. در زرند هم خود دکتر که نیامده و این همه کارخانه و کارگاه و غیره ایجاد کنه بلکه مسئولین پیگیری و پافشاری نمودند و دکتر هم حمایت نموده و شده امروز یک شهر صنعتی و در حال پیشرفت . به نظر من دکتر کاملا بی تقصیره و مقصر کس دیگه ای است. موفق باشید
کاربر مهمان
1393/07/24 1:20
0
0
با احترام... متن وزین جناب زینلی بسیار دقیق و مورد تایید است... اما متنی که همشهری طغرالجردی،جناب احمدی در جواب این گلایه منتشر کرده اند بسیار ناحرفه ای نگاشته شده است... چون اولا ایشان نمی بایست جواب این نامه را بدهند(مخاطب نامه شخص دیگری بوده و ایشان در جایگاهی نیستند که پاسخ بدهند) دوماً جواب ایشان نیز گلایه ای است با مسئولین کوهبنان و با این تیتر نمی بایست منتشر می شد(قابل توجه رسانه های محترم) سوماً هیچ یک از پاسخ های جناب احمدی ، پاسخی در برابر سوال های جناب زینلی محسوب نمی شود ( کاملا بی ربط هستند) چهارماً بنظر می رسد نوشته جناب احمدی کمی از روی عصبانیت ،غرض ورزی و ناآگاهی نگاشته شده باشد هر چند در آخر متنشان به طریقه ای دیگر جلوه داده اند... mrk
کاربر مهمان
1393/07/23 10:38
0
0
آقا ولله بضاعت ما در این شهر همینه .وقتی بخش هم بودیم مهاجرت و بیکاری و... بود خوش باور بودیم فکر میکردیم شهرستان بشیم همه مشکلات حل میشه ...حالا ثابت شد محمد
کاربر مهمان
1393/07/20 22:0
0
0
سلام تازمانی که بین اصولگرایان وحدت نباشه ویک نامزد مشخصی برای مجلس نیاد اقای دکتر امیری رای میاره و همین منوال مگر اینکه از اصولگرایان یک کاندیدای واحد بیاد در صحنه
کاربر مهمان
1393/07/20 9:34
0
0
واقعا عالی بود .ای کاش آقای امیری توجه میکرد. یک شهروند
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 281329
بازدید کنندگان امروز: 184
کل بازدیدکنندگان: 5388180
بازدیدکنندگان آنلاین: 14
زمان بارگزاری صفحه: 0/3441 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.