جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
افزایش سقف کمک بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کوهبنان
کوهبنان قهرمان مسابقات فوتسال پیشکسوتان استان کرمان شد
رکورد استخراج ۳۵۰ تنی ذغالسنگ در معدن کوهبنان
فرمانده جدید نیروی انتظامی کوهبنان معرفی شد
اجرای آیین‌های سنتی 500 ساله عزاداری در کوهبنان
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > با بررسی های فنی نسبت به نصب عکس شهدا در ورودی کوچه ها اقدام خواهیم‌ کرد.


نسخه چاپي      ارسال به دوست
 
   شهردار کوهبنان:
 با بررسی های فنی نسبت به نصب عکس شهدا در ورودی کوچه ها اقدام خواهیم‌ کرد.

 

همزمان با هفته دفاع مقدس جلسه شورای اداری کوهبنان با حضور امام جمعه و سایر اعضای شورای اداری در سالن کنفرانس فرمانداری شهرستان برگزار گردید.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کوهبنان (پاک)؛در این مراسم حجت الاسلام عباس جعفری   ضمن‌تبریک هفته دفاع مقدس انتصاب جناب سرهنگ‌ابراهیمی را به عنوان فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان تبریک گفت.

وی ادامه داد: ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس با تکیه بر ارزش ها و‌معنویات ایثار و استقامت را در عرصه بین المللی به نمایش گذاشت .

امام جمعه کوهبنان بیان داشت: ما پیرو امام حسین (ع)هستیم لذا در دوران مقدس مقاومت در برابر ظالمان‌و به زانو درآوردن دشمنان و بدخواهان را از کربلا آموختیم .

وی ابراز داشت : کسانی که در دوران دفاع مقدس دشمنان متجاوز را حمایت می کردند در نهایت بر متجاوز بودن صدام‌ رای دادند.

ایشان خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم(ص) با ایستادگی به ما درس داد که با مقاومت‌می توان دشمن را به زانو درآورد لذا شهیدان و جانبازان در دوران دفاع مقدس با خدا معامله کردند و از این معامله خشنود هستند .

حجت الاسلام جعفری افزود: مادران شهیدان با دست خود فرزندان شان را بدرقه کردند تا به جبهه ها شتافتند امروز هم‌مردم یمن، لبنان ، سوریه و عراق با مقاومت دشمن را به خاک ذلت و خواری نشاندند.

وی تاکید کرد: با خدا باوری و خدامحوری شاهد پیروزی بر جبهه کفر در سراسر عالم خواهیم بود و زمینه برای حکومت عدالت گستر حضرت ولی عصر (عج)رقم خواهد خورد.

در ادامه حسین سالاری گفت: صدام حسین عروسک متحرک‌ در اختیار ابرقدرت ها بود که در شهریور ماه سال ۵۹ به خاک‌پاک ایران اسلامی حمله کرد در حالی که با حضور جوانان در جبهه ها و دفاع مقدس ملت ایران اسلامی مواجه شد .

وی بیان داشت: دفاع مقدس عامل اقتدار نظام اسلامی شد و برکاتی برای ما در برداشت امروز هم دشمنان‌ از ما ترس و هراس دارند که این‌مهم  هم از برکات دوران دفاع مقدس است .

فرماندار کوهبنان خاطر نشان کرد: آمریکایی ها امروز در جهان خوار شدند و عزت خود را از دست دادند چون در برابر قدرت و اقتدار ما کم آوردند امروز به برکت خون شهیدان شاهد عزت و سربلندی ایران اسلامی در جهان هستیم .

وی ابراز داشت: وجود ولایت و رهبری ، اخلاص رزمندگان و توکل آنان به خدا ، تکیه بر ائمه و ارزش های اسلامی و...باعث پیروزی رزمندگان شد .

ایشان تواضع و فروتنی حضرت امام (ره) ومقام‌معظم‌رهبری را عامل موفقیت و‌پیروزی رزمندگان عنوان نمود و افزود: عزت و اقتدار ما، فراهم‌ شدن فرصت خدمت گذاری و..... به برکت خون شهداست پس خدمت به مردم‌را باید در راس برنامه های خویش قرار دهیم و‌میراث دار خون‌پاک‌شهیدان باشیم تا‌مسیر را گم نکنیم .

سالاری افزود: مدیران ادارات نسبت به فضاسازی ،ساخت سنگر ، نصب پرچم و بنر در ادارات اقدام کنند تا همواره آمادگی خود را در برابر دشمنان به نمایش بگذاریم .

وی تصریح نمود:طرح‌ریحان توسط دفتر امور بانوان و بهزیستی در حال شکل گیری است تا خدماتی به خانواده های مورد نظر داشته باشند چرا که خدمت به مردم وظیفه اصلی مدیران است تا در چهارچوب قانون و مقررات مشکلات مردم مرتفع گردد.

در ادامه‌روح الله ابراهیمی با استناد به منویات مقام‌معظم‌رهبری گفت: جنگ‌ تحمیلی  را دشمن‌برای خاموش ‌کردن‌ انقلاب به راه انداخت  اما همین جنگ تحمیلی باعث شعله ورتر شدن نیروی انقلاب و‌ روحیه  انقلاب شد.

ایشان‌ افزود : در دوران دفاع مقدس جمعی لباس رزم پوشیدند گروهی به شهادت رسیدند و تعدادی هم مفقود شدند و برخی هم بخشی از وجودشان را در میدان جنگ‌گذاشتند و جانباز شدند لذا امنیت امروز ما حاصل خون شهیدان و فداکاری رزمندگان است آن عزیزانی که لباس عافیت را از تن کندند و لباس رزم پوشیدند. 

وی تاکید کرد: در ۲۰۰ سال اخیر در اولین جنگ بود که یک وجب از خاک پاک‌کشورمان جدا نشد در حالی که دوران دفاع مقدس برکاتی همچون کسب تجربه، خودکفایی نظامی، حضور گسترده مردم‌ حتی در زمان جنگ در کنار صندوق های رای ، خودباوری ، بسیج عمومی ملت ، تقویت روحیه تعاون را در بر داشت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان ابراز داشت : شکوفایی استعدادها، اعتماد به توان داخلی ، رشد خلاقیت، افشای چهره مناففین و دشمنان، احیا شدن اسلام از دیگر برکات دفاع مقدس است .

وی تصریح نمود: نشر عظمت اسلام در جهان، معرفی اسلام به دنیا، خروج جوانان از سستی، ایجاد عشق به شهادت، تحول معنوی مردم ایران ، کسب رضایت الهی، تقویت حس برادری، بسیج عمومی ملت و اتحاد آنان ، تقویت روحیه تعاون‌در ملت و... از دیگر دستاوردهای دوران دفاع مقدس است. 

ابراهیمی با استناد به بیانات مقام‌معظم رهبری شاخص های انقلابی بودن را بیان کرد و افزود:  مهمترین آنها عبارت از پای بندی به ارزش های اساسی انقلاب، پای بندی به استقلال همه جانبه کشور ، حساسیت در برابر دشمن، تقوای سیاسی و دینی و ...است.

وی خاطر نشان کرد:  از شهردار کوهبنان بواسطه  ساخت المان تشکر داریم‌ درخواست می کنیم  در میدان بسیج ساخت المان های دوران‌دفاع مقدس انجام شود. 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان افزود: در حالی که برخی معاندین درصدد حذف نام شهدا هستندجا دارد شهرداری کوهبنان در کوچه هایی که به نام شهدامزین شده در تابلوی نام‌گذاری  عکس شهدا هم نصب گردد.  

وی با اشاره به برنامه های هفته دفاع مقدس بیان داشت:  فضاسازی ادارات ، برگزاری مسابقات ورزشی ، نواختن زنگ ایثار و شهادت ، برگزاری نماز وحدت از جمله این برنامه ها هستند.

ایشان ادامه داد: حضور راویان در مدارس و مساجد ، غبار روبی قبور شهدا ، همایش دوچرخه سواری ، برگزاری مسابقات بومی و محله ای ، افتتاح حوزه بسیج دانش آموزی، همایش رزمندگان‌دوران دفاع مقدس  از دیگر برنامه های این هفته هستند.

ابراهیمی برگزاری عصر شعر و خاطره ، سخنرانی در نماز جمعه، همایش کوهپیمایی کارکنان ، قرائت وصیت نامه شهدا در مدارس و...را از دیگر برنامه های این هفته عنوان نمود.

وی در پایان تاکید کرد: اگر امروز در مباحث هوا و فضا ، سلول های بنیادین ، دارویی ، صنعت نظامی و دفاعی پیشرفت کردیم به برکت جانفشانی شهیدان و رزمندگان است.

در ادامه سید محمد رضا حسینی گفت: مدارس از آمروز به صورت رسمی آغاز خواهد شد که مراسم نمادین هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی جدید در دبیرستان دخترانه الزهرا بر

گزار شد.

وی بیان داشت: جایگاه ما در حوزه پرورشی ، آموزشی ، توسعه و تجهیز در استان کرمان ستودنی است در حالی که مدارسی مستحکم و مقاوم در حال احداث داریم.

مدیر آموزش و پرورش کوهبنان خاطر نشان کرد: جمع آوری مدارس خشت و گلی در دستور کار قرار گرفته و سه مدرسه در حال احداث داریم البته بحث استخر هم در حال انجام است که انشاالله تا دهه فجر به بهره برداری برسد.

وی ابراز داشت: در بحث نهج البلاغه و پرسش مهر رتبه های برتر استانی و کشوری را داریم در بحث نیروی انسانی با توجه به بازنشستگی همکاران فرهنگی مشکلاتی وجود دارد در آینده در شاخه های فنی و دروس پایه با کمبود نیرو مواجه خواهیم بود .

در ادامه یاسر محسنی ضمن تبریک  انتصاب فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان و تقدیر از خدمات جناب سرهنگ‌ زاهدی گفت: در بحث ادامه نامگذاری کوچه ها و میادین  به نام شهدا با توجه به وظیفه موضوع را پیگیری خواهیم کرد و حذف نام شهدا را از کوچه ها و معابر در سایر شهرها را محکوم‌می کنیم .

وی تاکید کرد: اولین اقدام شهرداری بازسازی قبور مطهر شهدا بود در ادامه بازسازی میدان شهدا و نصب المان ، احداث بوستان  با نام شهدای مدافع حرم و.... را در دستور کار گذاشتیم.

شهردار کوهبنان خاطر نشان کرد: ما در صدد حذف نام شهیدان از کوچه ها نیستیم لذا پس از چهل سال در صدد برآمدیم تا میدان مزین به نام شهدا را بازسازی کنیم که این نشان از اعتقاد و ارادت ما به شهدا دارد.

شهردار کوهبنان قول داد:  با بررسی های فنی  نسبت به نصب عکس شهدا در ورودی کوچه ها اقدام خواهیم‌نمود.

در ادامه صمدالله ترابی گفت:  جا دارد تصاویر شهدا در ورودی کوچه ها نصب گردد تا زینت بخش شهرمان شود و فرزندان ما با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند .

وی گفت در بحث امنیت ۲۶ ارگان دولتی مشارکت دارند البته کوهبنان از نظر امنیت بهترین شهرستان در استان کرمان است. 

فرمانده انتظامی کوهبنان خاطر نشان کرد: در بحث بازگشایی مدارس امنیت دانش آموزان در اولویت کاری نیروی انتظامی شهرستان است البته باید آسیب های موجود در حاشیه مدارس شناسایی و رفع گردد. 

وی تصریح نمود: بیشترین قشر آسیب دیده کارگران هستند باید آسیب های اجتماعی در این حوزه هم مورد بررسی قرار گیرد تا زمینه برای سلامت آنان فراهم گردد.

نامجو‌کوهبنانی

منتشر کننده:احسان محمدی کوهبنانی

 
 1398/07/01 - ١٣:١٨       شماره خبر: ٤٢٣١     تعداد نمايش: 140
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 934650
بازدید کنندگان امروز: 737
کل بازدیدکنندگان: 5606580
بازدیدکنندگان آنلاین: 1
زمان بارگزاری صفحه: 0/2031 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.