سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
افزایش سقف کمک بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کوهبنان
کوهبنان قهرمان مسابقات فوتسال پیشکسوتان استان کرمان شد
رکورد استخراج ۳۵۰ تنی ذغالسنگ در معدن کوهبنان
فرمانده جدید نیروی انتظامی کوهبنان معرفی شد
اجرای آیین‌های سنتی 500 ساله عزاداری در کوهبنان
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
معادن منطقه

تاثير معادن زغال سنگ بر توسعه شهرستان زرند و منطقه كوهبنان

زغال سنگ يكي از منابع مهم انرژي به حساب مي‏ آيد، اما در كشورهايي كه داراي ذخاير فراوان نفت و گاز هستند كمتر مورد توجه واقع شده است. از جمله در ايران اين منبع انرژي تاكنون بيشتر در كارخانه ذوب آهن اصفهان مورد استفاده قرار گرفته است. با توجه به برنامه‏هاي توسعه صنعتي كشور و نقش فولاد در اين برنامه ها، شناخت و بررسي هر يك از عوامل توليد فولاد و مجمله زغال سنگ از اهميت ويژه‏اي برخوردار است.

استان كرمان از جهت دارابودن ذخائر معدني بويژه، زغال سنگ، مس و آهن در بين استانهاي كشور مقام ممتازي دارد. شركت زغال سنگ كرمان واقع در جنوب شرقي ايران به فاصله 1064 كيلومتري ترهان و 703 كيلومتري كارخانه زغال سنگ اصفهان قرار گرفته است،‌ اكثريت معادن زغال سنگ شركت در محدودة شهرستان زرند و منطقه كوهبنان قرار دارند.

از سال 1350 كار استخراج معادن شروع شد و كماكان ادامه دارد. شركت زغال سنگ داراي سه منطقه معدني و كارخانه زغال شويي زرند و اداره مركزي كرمان و مناطق معدني شامل: هجدك، باب نيرو، پابدانا، همكار و سراپرده مي ‏شود.

استخراج زغال سنگ احتياج به نيروي كار زياد دارد، بنابر اين نياز به ايجاد شهرك‏ها و ساختمان سازي براي اسكان شاغلين از ضروريات مي‏باشد . از اين روست كه با مسئله مهاجرت افراد از روستا به شهر و يا ساير نقاط به منطقه افزايش شهرنشيني و تغيير بافت اقتصادي منطقه (شهرستان زرند و بخش كوهبنان) ارتباط پيدا مي‏ كند. در فصول پايان نامه از آغاز تا پايان به ترتيب: جغرافياي طبيعي و انساني استان كرمان، شهرستان زرند و بخش كوهبنان - تاريخچه، زمين شناسي ـ نقش زغال سنگ و …. در جهان ـ ايران و منطقه مورد مطالعه نتايج پرسشنامه آماري و تاثير معادن بر مناطق اطراف مورد بررسي قرار گرفته است.

منبع: پایان نامه فارغ التحصیلی عليرضاانحصاري کوهبناني

جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 6250
بازدید کنندگان امروز: 349
کل بازدیدکنندگان: 5627473
بازدیدکنندگان آنلاین: 2
زمان بارگزاری صفحه: 0/1562 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.