جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
افزایش سقف کمک بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کوهبنان
کوهبنان قهرمان مسابقات فوتسال پیشکسوتان استان کرمان شد
رکورد استخراج ۳۵۰ تنی ذغالسنگ در معدن کوهبنان
فرمانده جدید نیروی انتظامی کوهبنان معرفی شد
اجرای آیین‌های سنتی 500 ساله عزاداری در کوهبنان
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > به یاد شهید 12 ساله شهرستان کوهبنان


نسخه چاپي      ارسال به دوست
 
   
 به یاد شهید 12 ساله شهرستان کوهبنان

دبستان دوران سادگی ها، صداقت ها، دلواپسی ها، قهرها و آشتی هاست، روزگاری که تنها غصه ما شکستن نوک مدادمان بود و پاک کنی داشتیم که با آن همه غلطهامون رو پاک می کردیم.

دقیقآ یادم نیست سال 63 یا 64 بود که در دبستان منتظری درس می خواندیم چون دهستان جور معلم کلاس چهارم و پنجم نداشت بچه های جور می بایست کوهبنان درس بخوانند.

سال 63 با همکلاسی خوش هیکل و رعنائی آشنا شدم که در همون لحظه اول گروه خونی ما با هم یکی شد و شدیم دوست، فقط دعوای ما سرچطور کنار هم نشستن بود، من قد کوتاه بودم مجبور بودم جلو بنشینم و او مجبور بود میز آخر بنشینه.

بالاخره محمدرضا کاری کرد که یکی از بچه ها جایش را با من عوض کنه.

محمدرضا از آنروز محافظ خوبی برای من بود و هم دوست خوبی شد. فکر می کردم به آرزویم رسیدم سال چهارم به خوبی و قبولی تمام شد و در سال پنجم ابتدائی باز هم دوستی ما ادامه داشت. بعضی وقتها عکس پسر عموی شهیدش (مجید) را به کلاس می آورد و به اون خیره می شد. حواسش به درس و تخته سیاه نبود کتابهایش پر از نقاشی ها ی جنگ بود تانک و سرباز و اسلحه و ...

یه روز دیدم شناسنامه اش را به مدرسه اورد و به من نشان داد و گفت تو خط خوبی داری میتونی مثل این تاریخ بنویسی و من شروع کردم به تمرین تاریخ نوشتن مثل شناسنامه، چند روزی مثل خودش نوشتم ولی قبول نکرد دنبال خودنویس می گشتیم که رنگش با رنگ شناسنامه یکی باشه.

به من نمی گفت که چرا می خواهد تاریخ تولدش را عوض کنه. من هم نمی پرسیدم بالاخره نمی دانم از کجا خودنویس پیدا کرد و دست برد به شناسنامه و تاریخ تولد خود را پائین تر برد که سنش به یک رزمنده اعزامی بخوره.

کم کم به من هم محلی نمی گذاشت تمام عشق و علاقه اش رفتن به جبهه بود من هم کمی ناراحت شده بودم که چرا به من محل نمی گذارد.

بعد از چند وقت متوجه شدیم که کار خودش را کرده و همراه رزمندها به جبهه رفته و به آرزوی خودش رسیده، دلش می خواست برود پیش پسر عموهایش و بالاخره از میزما و کنار ما پرید، رفت به آسمان  خیالش پیوست.

   

متن فوق توسط جناب اقای حسن احمدی کوهبنانی از دوستان این شهید بزرگوار نوشته شده است.

شهید محمدرضا محمدحسنی در سال 1352 در خانواده ای مذهبی در کوهبنان به دنیا آمد، اما بیشتر از 12 سال نتوانست سنگینی تن کوچکش را بر روح بزرگش تحمل کند و در دوازدهمین سال زندگیش در سال 1365 در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

 

متن ذیل گوشه ای از وصیت نامه پرمعنای نوجوانی است که هنوز 13 سالش تمام نشده است.

برادران و خواهران! امروز روزي است كه بر همه شما حجت تمام شده و هيچ عذري نداريد و اگر كوتاهي كنيد به روسياهي ابدي گرفتار خواهيد شد و زندگي زودگذر دنيا ارزشي ندارد كه به واسطه آن زندگي ابدي آخرت را خراب كنيد. من مي‌روم ولي به شما برادران، پدران و مادران و خواهران تأكيد مي‌كنم اگر مي‌خواهيد رستگار باشيد بر شما باد ولايت فقيه، معتقد به ولايت فقيه باشيد و بدانيد كه خط ولايت فقيه در اين زمان همان خط علي (ع) در عيد غديرخم مي‌باشد و خط هاي ديگر همان خط هاي انحرافي آن زمان است. روحش شاد و یادش گرامی. بعد از شهداء ما چه کردیم!؟!

 ارسالی توسط سیدمهدی توکلی

 
 1392/12/26 - ٠٢:٣٤       شماره خبر: ٢٧٩٦     تعداد نمايش: 1308
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1392/12/26 21:39
0
0
با سلام، چند متني را برايتان مي نويسم نمي دانم بر روي سايت مي گزاريد يا نه اما من مي نويسم الان يك سال است كه هر روز سايت كوهبنان را مي خوانم وبعضي مواقع نطر مي دهم اما دريافتم هر نظر كه موافق با جريان سياسي شما يعني اصلاح طلب باشد انعكاس نمي دهيد ولي اگر عليه اصولگرايان باشد حتما گذاشته مي شود اين سايت متعلق به همه مردم كوهبنان است اگر در ايام عيد كوهبنان امديد سري در شهر بزنيد كارهاي دولت نهم ودهم را ببينيد مسكن مهر گاز كشي جاده وراه كارخانه ذغالشويي راه اندازي ادارات جديد موتور هاي جوشي راببينيد گه در دوره محمود خريدند . ابنقدر ساخت وساز زياد شد كه بناها مانند دكتر ها وقت ميدادند جوشكار بعد از 6 ماه در مي ساختند لوله كش اب بعد از يك سال نوبت ما مي شد اما بعد از گذشت 6 ماه از روي كار امدن دولت تدبير واميد ومحوب شما ببينيد چه شده با تشكر جوانان كوهبنان

با سلام و احترام فراوان پایگاه اطلاع رسانی کوهبنان، پایگاهی غیرسیاسی است و برای اطلاع رسانی کوهبنان است. درست است مدیر سایت مشغله های زیادی دارد و تک تک نظرات کاربران را نمی خواند، اما دیدگاه کلی حاکم پرهیز از جهت گیری های سیاسی است. از جمله ای که نوشته اید برداشت می شود که اخبار سایت، اخباری است که موفقیت های دولت گذشته را پوشش نداده است اما شما کافی است فقط تیتر اخبار را یک بار دیگر مرور کنید و بعد قضاوت کنید. کدام عملکرد موفق در کوهبنان رخ داده که حداقل از زبان چند مسول مربوطه در این سایت پوشش داده نشده است. نام ببرید. در عین حال این موضوع هم یادآوری می شود که این سایت یک سایت شخصی و بر اساس علایق شخصی به وطن ایجاد شده و مدیر آن قاعدتاً انتظار است تمام نظرات شخصی و یا به قول شما سیاسی خود را هم اعمال کند ولی در مرور اخبار و مطالب سایت شما هیچ جا این موضع گیری خاص سیاسی و شخصی را نمی بینید و حتی نام شخص مدیر سایت را هم در جایی نمی بینید. روحیه نقدتان را بالاتر ببرید و نقدپذیر باشید و اگر کسی هم نقد می کند و در یک جای خیلی کوچکی در زیر یک خبر منعکس می شود برآشفته نشویم. سایت کوهبنان بیش از ده سال است فعال است و با هر دولتی عملکرد یکسانی داشته است و اتفاقاً برعکس تصور شما، کاربرانی که با نظر شما کاملاً در تضادند اگر این اعتراض را بنمایند شاید بیشتر حق با آنان باشد. چرا که آنان می گویند بیشتر اقدامات دولتی ها پوشش داده می شود و اگر هم چنین باشد به این علت است سایت کوهبنان خبرنگار مستقل ندارد که گزارش های مردمی تولید کند. به هر حال نظر تک تک همشهریان عزیز برای ما محترم است گرچه بالاخره اینجانب نیز با بسیاری از آنان موافق نیستم. در عین حال اگر مورد خاصی هست بفرمایید. اگر ایمیلی هم فرستادید آن متفاوت است شاید به دستم نرسیده و یا به دلیل مشغله زیاد باز نشده است که ضمن عذرخواهی می توانید در این موارد از طریق پیامک و یا تماس با شماره همراه اینجانب که روی سایت است موضوع را یادآوری فرمایید، مثلاً همین مطلب شهید چند روزی بود که من آن را ندیدم بودم و به محض رویت در سایت منتشر شد. به هر حال نکته مهم این است افراد لازم است یاد بگیرند سریع قضاوت نکنند به ویژه وقتی اطلاعات کافی وجود ندارد. سال نو بر شما فرخنده و مبارک باشد


کاربر مهمان
1392/12/26 9:49
0
1
سلام برشهيدان بزرگواري كه جان خود را كف دست گذاشته و براي دين و آب و خاك و وطن خويش؛ تا آخرين لحظه جنگيدند. سلام برمفقودين؛ سلام برجانبازان عزيزي كه عضوي از بدن خودرا نثار كردند؛ وسلام برآزادگان و درود بر خانواده هاي آنها . و سلام من بر صادق اسماعيليان از توابع اصفهان سربازي كه شب عيد 1364 در نيمه هاي شب وقتي كه در خط اول جبهه سومار سخت مجروح شده بود ؛ وقتي كه اورا از خط اول به بيمارستان صحرايي سومار مي بردم در نيمه هاي راه در آمبولانس شهيد شد. ً امير نظام كوهبناني ً
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 51566
بازدید کنندگان امروز: 714
کل بازدیدکنندگان: 5606557
بازدیدکنندگان آنلاین: 1
زمان بارگزاری صفحه: 0/1875 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.