دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
افزایش سقف کمک بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کوهبنان
کوهبنان قهرمان مسابقات فوتسال پیشکسوتان استان کرمان شد
رکورد استخراج ۳۵۰ تنی ذغالسنگ در معدن کوهبنان
فرمانده جدید نیروی انتظامی کوهبنان معرفی شد
اجرای آیین‌های سنتی 500 ساله عزاداری در کوهبنان
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
جهاد کشاورزی

 

جهاد كشاورزي

سال تأسيس: 1359

مسئولين جهاد سازندگي (جهاد كشاورزي) از ابتدا تاكنون:

1.مهدي عباسپور 2.علي تقي‌زاده 3.مهدي تقي‌زاده 4. علي اميري 5. باقر غلامي 6.سيدمحمدمهدي روح‌الاميني 7.عباس محمدحسني 8.باقر غلامي

 

منابع طبيعي شهرستان كوهبنان

سرجنگلباني كوهبنان در اوايل سال 1378 زيرنظر اداره منابع طبيعي شهرستان زرند تأسيس گرديد و در آن زمان كه شخصي بنام آقاي زارعي بعنوان نيروي مشمول بخدمت در منابع طبيعي بود مسئوليت سرجنگلباني كوهبنان بمدت يكسال به نامبرده محول شد. از سال 79 لغايت نيمه اول سال 81 امور مربوط به اين واحد به آقاي عين ا... رجب زاده يكي از پرسنل اداره منابع طبيعي زرند محول شد كه با حضور دو الي 3 روز در هفته كارهاي مربوطه را پيگيري مي‌كرد. از سال 81 (30/6/81) تاكنون كارهاي واحد سرجنگلباني به صورت غيرمستقيم به آقاي عباس محمد حسني محول كه نامبرده علاوه بر انجام وظايف اصلي خود در جهاد كشاورزي، پيگيري امور مربوط به سرجنگلباني را نيز انجام مي‌دهد.

عملكرد اين واحد، پيگيري طرحهاي مرتعداري، طرحهاي طوبي و مشاركت مردم، مميزي مراتع، پيگيري مشكلات دامداران در مراتع و بذركاري مراتع، قرق و غيره مي باشد. از آنجايي كه وظيفه اين اداره حفظ مراتع و جنگلها و اراضي ملي متعلق به دولت و همچنين پيگيري طرحهاي مربوط مي باشد، بنابراين مشاركت دادن مردم در حفظ و احياء مراتع و جنگلها بسيار مؤثر است و همكاري همه ادارات و نهادها را مي طلبد و مسئولين امر بايد در اين زمينه تلاش بيشتري نمايند.

با شهرستان شدن كوهبنان و پيوستن بخش طغرالجرد به اين شهرستان و وسعت آن مي طلبد اداره اي مستقل و با نيروي لازم و امكانات مورد نياز در جهت حفظ و حراست از اين منابع خدادادي تأسيس شود.

اداره منابع طبيعي به دليل نوع خاص كار، بايد از امكانات لازم و متناسب نيز برخوردار باشد. اين اداره بايد علاوه بر اينکه از مراتع حفاظت می كند و در جهت احياء مراتع قدم بر مي دارد، مراتع را هم به دامدار واگذار كند و اين در حالي است كه در شهرستان كوهبنان هنوز فاقد اداره منابع طبيعي مي باشيم، نه تنها ساختمان اداري ندارد بلكه در اين مدت فقط با يك نيرو در ساختمان جهاد كشاورزي به اين امر رسيدگي مي‌كند. در حال حاضر سرجنگلبان شهرستان كوهبنان آقاي محضر است.

بی شک اگر طبيعت را حفظ و احيا كنيم و از اقدامات بي رويه و تخريب آن جلوگيري كنيم، مطمئناً منابع سرسبزی خواهيم داشت.

 

 

جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 3950
بازدید کنندگان امروز: 189
کل بازدیدکنندگان: 5630386
بازدیدکنندگان آنلاین: 1
زمان بارگزاری صفحه: 0/1875 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.