دوشنبه ٢٥ تير ١٣٩٧
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
فرمانداری

فرمانداری کوهبنان

برای آشنایی با فرمانداری کوهبنان اینجا کلیک کنید.

کميسيون بانوان فرمانداري

زنان نيمي از جامعه را تشکيل مي دهند و نيم ديگر را در امان خود پرورش مي دهند. از اين‌رو شکوفايي و به فعليت در آمدن استعدادها و توانمنديهاي ايشان به مثابه يکي از مهمترين نيروهاي فعال و موثر در جامعه، درخور توجهي شايسته است.

با توجه به رسالت خطير آموزش و پرورش در تربيت نسل آينده ميهن اسلامي به ويژه دختران دانش آموز و نيز مشارکت فعال بانوان در دستگاه تعيلم و تربيت کشور ستاد امور بانوان آموزش و پرورش با تصويب آئين نامه در سال 1375 فعاليت رسمي خود را آغاز کرد تا در چارچوب اهداف و وظايف خود در جهت اعتلاي نقش زنان در جامعه اسلامي گام بردارد.

در اين راستا و بنا به درخواست اداره کل استان، کميته امور بانوان آموزش و پرورش منطقه کوهبنان در سال 1377 شروع به فعاليت كرد و انجام وظايف اين کميته بصورت افتخاري به خانم رفعت اکبري مشاور دبيرستان الزهرا(س) محول شد.

با توجه به گستردگي وظايف و انتظارات ستاد امور بانوان استان براي توجه بيشتر و اختصاص فردي به عنوان مسئول کميته بانوان، از سال 1378 کميته امور بانوان طبق آئين نامه با انتخاب 3 نفر از مديران- مربيان پرورشي و نماينده معلمان 3 مقطع به عنوان اعضاي کميته، وارد مرحلة تازه‌اي شد و با توجه به فقدان اعتبار خاص امور بانوان و عدم منبع مالي فعاليت هاي افتخاري خود را آغاز کرد. اين کميته با برقراري ارتباط با افراد خير، نهادها و ادارات مختلف در سطح استان و کشور توانسته است فعاليت­هايي در حد بضاعت انجام دهد که بشرح ذيل است:

1.    تأسيس کتابخانه تخصصي بانوان با بيش از 2000 جلد کتب تخصصي- علمي- هنري- تستهاي کنکور- نوارهاي سخنراني در مورد مسائل زنان و اخلاقيات- نوارهاي ويديوئي بلوغ دختران- سلامت بانوان- اعتماد به نفس- تفکر مثبت و… .

2.    انتشار فصلنامه بانوان بطور مستمر به منظور آگاهي بانوان از حقوق و توانمندي­هاي خود و معرفي برگزيدگان و افراد نمونه در زمينه­هاي علمي- فرهنگي هنري- اجتماعي- ورزشي و... .

3.        تأسيس سالن بدنسازي و آمادگي جهاني صدف ويژه بانوان با همکاري شهرداري کوهبنان و تهيه و خريد وسايل مورد نياز.

4.    ارايه خدمات مشاوره اي به خانواده ها به ويژه بانوان و دختران به صورت مکاتبه­اي، تلفني و حضوري در محل کميته بانوان يا مدارس مختلف در صورت درخواست مدير مربوطه.

5.        برگزاري اردوهاي زيارتي سياحتي ويژه بانوان و ديدار با آيات عظام در قم و استفاده از محضر آنان.

6.    تشکيل کلاسهاي آموزشي- تربيتي ويژه بانوان در سه نقطه مختلف شهر و بحث و تبادل نظر پيرامون مسائل روانشناسي- اخلاقي و همچنين تفسير قرآن و صحت قرائت نماز براي خواهران.

7.        تشکيل کارگاه آموزشي ويژه دختران در آستانه ازدواج.

8.    تشکيل نمايشگاه از آثار فرهنگي هنري بانوان و دختران دانش آموز و تبليغ صنايع دستي موجود در کوهبنان در مناسبتهاي گوناگون و پيگيري و تبليغ براي به فروش رساندن صنايع دستي بانوان.

9.    برنامه ريزي ورزشي از جمله پياده روي و کوه پيمايي بانوان-برگزاري مسابقات ورزشي و اهداء جوايز و همچنين همکاري در تأسيس پايگاه ورزشي دبيرستان و کلاس کاراته خواهران و....

10.    برنامه ريزي براي تشکيل کلاسهاي تقويتي و کنکور ويژه دانش آموزان دختر دبيرستاني و ارتقاء سطح علمي آنان.

11.    همکاري با جهاد سازندگي در جذب بانوان به کلاسهاي آموزش بافندگي-گليم بافي و شيشه‌گري.

12.  برگزاري جلسات مذهبي و معنوي با حضور بانوان در مناسبتهاي گوناگون و اهتمام در برگزاري مراسم بزرگداشت اعياد و رحلت ائمه معصومين(عليهم‌السلام).

13.  دعوت از اساتيد و صاحب نظران امور بانوان به منظور ايراد سخنراني و برگزاري نشست هاي تخصصي بانوان و نشستهاي سياسي دانش آموزان دبيرستان الزهرا و کوثر و جنت.

14.    ايجاد زمينه لازم براي انجام تحقيقات و پژوهشهاي علمي -تخصصي و امور بانوان در حيطه حجاب -حضرت زهرا (س) و ساير مسائل بانوان.

15.    تهيه جهيزيه براي مراسم ازدواج و آغاز زندگي مشترك دختران بي بضاعت از محل جذب كمكهاي مالي افراد خيّر و ساير منابع مختلف

16.  برگزاري «محفل انسي با قرآن» و «عصري با شاعران ويژه بانوان» به منظور آشنايي هر چه بيشتر بانوان با قرآن و احكام تعالي‌بخش آن و همچنين تقويت طبع شعر و ادبيات دختران.

17.    برگزاري مسابقات کتابخواني، علمي و سرگرمي در فعاليتهاي گوناگون دختران دانش‌آموز همراه با اهداء جوايز به برندگان و نفرات برتر.

پس از شهرستان شدن کوهبنان، در فروردين ماه 1384 طي ابلاغي توسط فرماندار وقت شهرستان، عشرت اکبري به عنوان مشاور فرماندار و رئيس کميسيون بانوان فرمانداري نيز منصوب و با هماهنگي فرمانداري محترم و ساير ادارات به انجام وظايف فوق در راستاي ارتقاء سطح علمي اجتماعي بانوان مشغول فعاليت مي باشد.

 

جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 3766
بازدید کنندگان امروز: 1424
کل بازدیدکنندگان: 5170474
بازدیدکنندگان آنلاین: 17
زمان بارگزاری صفحه: 0/1719 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.