سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
افزایش سقف کمک بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کوهبنان
کوهبنان قهرمان مسابقات فوتسال پیشکسوتان استان کرمان شد
رکورد استخراج ۳۵۰ تنی ذغالسنگ در معدن کوهبنان
فرمانده جدید نیروی انتظامی کوهبنان معرفی شد
اجرای آیین‌های سنتی 500 ساله عزاداری در کوهبنان
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
شهرداری

معرفی شهرداری کوهبنان
شهرداری کوهبنان در سال 1342 تأسیس گردیده است. اولین شهردار کوهبنان سلیمان قطبی و بعد از آن به تعداد هفده نفر
درجه شهرداری ابتدا یک بوده و هم اکنون به درجه پنچ ارتقا یافته است. شهرداری کوهبنان با توجه به اینکه کوهبنان از لحاظ صنعتی شهر در سطح پایینی می باشد. درآمد و عوارض زیادی کسب نمی کند و همیشه با مشکل بودجه مواجه می باشد وهمین امر در پیشرفت کارهای عمرانی شهر تأثیر بسزایی دارد و کارهای عمرانی به خوبی پیش نمی رود. درعین حال شهرداری در سالهای اخیر اکثر کوچه های شهر را آسفالت کرده و بسیاری از خیابانها تعریض شده درآمد شهردار از عوارض وزارت کشور و عوارض عمرانی و مبلغی از عوارض ساختمانی و کسب شهر تأمین می گردد.
شهرداری دارای یک پارک موتوری که کلیه وسایل نقلیه درآن پارک تعمیر می گردد. فرهنگسرای شهرداری دارای سینماو سالن نمایش می باشد که در مواقع جشنها و مراسمات مورد استفاده قرار می گیرد.
شهرداری دارای یک کارگاه بلوک زنی و جدول زنی می باشد که جدول و مصالح سیمانی مورد استفاده شهرداری درآن تولید و به مصرف شهرداری می گردد.
طرحهای اجرا شده شهرداری شامل 1- جدول گذاری 2- آسفالت 3- زیرسازی 4- تعریض معابر 5- تأسیس باشگاه ورزشی 6- ایجاد پارک فضای سبز 7- ایجاد پارک تفریحی

سال تأسيس شهرداري: 1342

شهرداران از بدو تشکيل تاکنون:

1-سليمان قطبي 2-دکتر مرتضوي 3-جواد شکوهيان 4-سيدمهدي امام جمعه 5-ابرهيمي6-عبدالرحيم تهامي 7-محمود قطبي 8-منصور مظفري 9-محمد کمالي 10-سليمان طهماسبي11-مهدي سيف الهي 12-سيدجواد رشيدي 13-حسين فارسي 14-احمد خالداري 15-حميد بحريني مقدم 16-علي توکلي 17-سيدحسين گلاب زاده 18-محمدجواد حبيبي پور 19-سيدحسين‌گلاب‌زاده (1384 تاکنون)

 واحدها و سازمان های تابعه شهرداری

بازیافت:
 در شهرداری تهیه بازیافت زباله وجود ندارد.

بهشت زهرا:
شهرداری دارای 5 هکتار گورستان در سطح شهر می باشد که امر دفن اموات در آن انجام می شود و دارای سازمان مجزایی نمی باشد و از امکانات شهرداری استفاده می گردد.

آتش نشانی:
شهرداری دارای یک دستگاه ماشین نیسان پیشرو و یک دستگاه بنز 911 و یک فقره شیر آتش نشانی و در سطح شهر می باشد و دارای سه نفر پرسنل می باشد و فاقد جایگاه ویژه با امکانات مناسب می باشد.

خدمات موتوری:
شهرداری کوهبنان دارای ماشین آلات سبک و سنگین می باشد که در سطح شهر جهت انجام کارهای عمرانی و فضای سبز و خدمت دهی در حال فعالیت هستند و تعمیرات ماشین آلات فوق در محل پارگینگ موتوری انجام می گیرد و در کل دارای سی و یک دستگاه وسیله نقلیه می باشد.

کشتارگاه:
شهر کوهبنان دارای یک باب کشتارگاه به مساحت 600 متر زیر بنا و 9000 متر عرصه می باشد که قسمتی از آن درختکاری گردیه است و دارای سپتیک و امتیاز برق سه فاز 25 آمپر می باشد که در حال حاضر مورد استفاده صنف قصاب شهر کوهبنان قرار دارد.

میوه و تره بار:
شهر کوهبنان فاقد میادین میوه و تره بار می باشد و در شهر کوهبانان میادین میوه و تره لازم می باشد که بایستی در آینده مورد توجه قرار گیرد.

اتوبوسرانی:
شهرداری دارای سه دستگاه اتوبوس خط واحد و یک دستگاه مینی بوس میباشد که در امر ایاب و ذهاب شهروندان فعالیت دارند فاقد سازمان اتوبوسرانی می باشد .
پارکها و فضای سبز:
شهرداری دارای 14 عدد پارک به مساحت 4615 هکتار و 71 هکتار فضای سبز خیابانی و میادین – رفوژ کمربند فضای سبز می باشد که با دو فقره پبپ آب 18 اینچ و آب شهری و تانکر آبیاری می گردد و با تعداد 20 نفر نیروی انسانی از بخش خصوصی و شهرداری اداره می شود و فاقد سازمان پارکها و فضای سبز است.

تاکسیرانی:
شهر کوهبنان دارای 8 دستگاه تاکسی درون شهری می باشد که درخدمت شهروندان در حال خدمت هستند واحد تاکسیرانی زیر نظرشهرداری می باشد.

ورزش:
شهرداری دارایباشگاه بدنسازی بانوان و آقایان می باشد که هردوی آنها فعال می باشند و تعداد زیادی در این باشگاه ها مشغول فعالیت می باشند.

آمار و اطلاعات کامپیوتری:
تعداد 5 دستگاه کامپیوتر چاپگر لیزری دو دستگاه چاپگر سوزنی یک دستگاه اسکینر دو دستگاه نرم افزاهای موجود و فعال است.
1- حسابداری 2-درآمد 3- عوارض سالیانه اتومبیل 4-واحد کسب و پیشه 5- حسابداری درآمد 6- دبیرخانه 7- بودجه
لازم به توضیح است در حال حاضر واحد کامپیوتر شهرداری به صورت شبکه نیست.

  خدمات قابل ارائه
خدمات قابل ارائه شهرداری به مردم و دیگر نهادها  بشرح ذیل است:
نظافت شهر
جمع آوری زباله و حمل به خارج از شهر و دفن زباله
ایجاد فضای سبز و فضاهای بازی برای کودکان
، احداث سرویسهای عمومی در محل پارکها و تأمین روشنایی محلهای فوق الذکر و آبیاری پارکها ومیادین.
احداث خیابانها و میادین
، تعریض کوچه ها و جدول گذاری، درخت کاری، آسفالت جهت رفاه و استفاده شهروندان، لوله گذاری جهت تأمین آب فضاهای سبز و بهسازی معابر.

  مجموعه قوانین و مقررات

مجموعه قوانین و مقررات مورد استفاده ارباب رجوع که مربوط به دوایر مختلف می باشد در معرض دید ارباب رجوع  قرار دارد و ارباب رجوع به مسئول مربوطه مراجعه و پاسخ خود را می گیرد.

مراحل صدور پروانه از زمان مراجعه ارباب رجوع به شرح ذیل می باشد:
 ابتدا ارباب رجوع مدارک مالکیت خود پرونده ای تشکیل می دهد و سپس توسط شهرداری کارشناسی و تعیین برو کف صورت گرفته و سپس توسط ارباب رجوع نقشه تهیه می شود و پس از تهیه و تأئید نقشه فوق یک نسخه به اداره بیمه و نسخه دیگر در پرونده ضبط و پس از تعیین کاربری وپرداخت فیشهای مربوطه صدور پروانه ساختمان و تسلیم به مالک صورت می گیرد.

 

جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 5684
بازدید کنندگان امروز: 303
کل بازدیدکنندگان: 5627427
بازدیدکنندگان آنلاین: 1
زمان بارگزاری صفحه: 0/1875 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.