سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
افزایش سقف کمک بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کوهبنان
کوهبنان قهرمان مسابقات فوتسال پیشکسوتان استان کرمان شد
رکورد استخراج ۳۵۰ تنی ذغالسنگ در معدن کوهبنان
فرمانده جدید نیروی انتظامی کوهبنان معرفی شد
اجرای آیین‌های سنتی 500 ساله عزاداری در کوهبنان
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
مدارس

مدارس

دبستان ها/ مدارس راهنماييدبيرستان هامعرفی دبیرستان ها/ مدرسه استثنايي/ مهد كودك نسيبه

دبستان هاي كوه بنان

تلفن

 پسرانه \ دخترانه

 سال تأسيس

  نام دبستان

رديف

 

 پسرانه

 1296

آيت الله كاشاني

1

 

دخترانه

 1328

پروين اعتصامي

2

 

پسرانه

 1338

شهيد حقاني جور

3

 

 پسرانه

 1338

22 بهمن ده‌ علي

4

 

 پسرانه

 1342

شهيد آذين

5

  پسرانه \ دخترانه  1341 حافظ افزاد 6
  پسرانه \ دخترانه  1342 امام موسي صدر كهن 7
  پسرانه \ دخترانه  1343 شهيد شرافت رتك

8

  دخترانه   زينبيه جور

9

  پسرانه \ دخترانه   شهيد چمران شكر آباد

10

  پسرانه \ دخترانه   شهيد آيت بيدان

11

  پسرانه   شهيد كامياب

12

  پسرانه \ دخترانه   شهيد ديالمه

13

  پسرانه \ دخترانه

 1341

 اسدآبادي فيدكوئيه

14

 

پسرانه

 1361

 ابوريحان

15

 

دخترانه

 1361

فاطميه

16

 

 

 1342

15 خرداد گيتري

17

      شهيد قندي گراكوئيه

18

 

دخترانه

 1362

سميه

19

 

دخترانه

 1363

شهيد مطهري

20

 

پسرانه

 1366

اقبال لاهوري

21

 

دخترانه

 1366

مهديه ده‌علي‌

22

  دخترانه

 1366

معصوميه

23

  دخترانه

 1367

شهيد محمدحسني

24

  پسرانه

 1373

ويژه فرهنگيان

25

  دخترانه

 1370

ويژه فرهنگيان

26

  پسرانه

 1373

شهيد مفتّح

27

  پسرانه \ دخترانه

 1378

وحدت ده‌خواجه

28

  پسرانه \ دخترانه

 1379

اديب زنگي آباد

29

  پسرانه \ دخترانه

 1379

فجر سلطان آباد

30

  پسرانه \ دخترانه

 1379

آب كريك

31

 

 مدارس راهنمايي

تلفن 

 پسرانه \ دخترانه

 سال تأسيس

  نام مدرسه

رديف

 

 پسرانه

 

اميركبير

1

 

دخترانه

 

شهيد بهشتي

2

 

پسرانه

 

شهيد غفاري خرمدشت

3

 

پسرانه

 

شهيد اكبري

4

 

دخترانه

 

شهيد محمدحسني

5

 

دخترانه

 

شهداء‌خرمدشت

6

 

پسرانه

1364

شهيد روح الاميني

7

 

پسرانه

1365

ابوذر

8

 

دخترانه

1365

شهدا

9

 

دخترانه

1369

رسالت

10

 

پسرانه

1369

شبانه‌روزي آزادگان

11

 

دخترانه

1370

شبانه روزي عدالت

12

 

پسرانه

1371

شهيد مدرس

13

 

دخترانه

1371

توحيد

14

 

   دبيرستانهاي كوه بنان

تلفن

 پسرانه \ دخترانه

 سال تأسيس

  نام دبيرستانهاي

رديف

   پسرانه 1335

شهيد دكترباهنر

1

  دخترانه  

 الزهرا

2

  دخترانه  1368

حرفه‌اي كوثر

3

  پسرانه  1368

هنرستان فني امام خمينی - ره

4

  دخترانه  1371

بزرگسالان شهيد رجايي

5

  دخترانه   1372  شبانه‌روزي علي‌بن ابيطالب 6
  پسرانه  1372 جنت خرمدشت 7

 

معرفی دبیرستانها

معرفی دبیرستانها: اولين دبيرستان كوهبنان كه از سال 1335 تأسيس شده بود تا سال 1352به كار خود ادامه داد و با تغيير نظام آموزشي و پيدايش دوره راهنمايي  دبيرستان نظام قبلي به تعطيلي كشانده شد و از سال 52تا 56  بالاترين مقطع تحصيلي كوهبنان سوم راهنمايي تا اينكه در سال56 سال اول رشته علوم انساني به صورت مختلط تأسيس و ضميمه مدرسه راهنمايي پهلوي گرديد و مدرسين آن همان دبيران مقطع راهنمايي بودند. با پيروزي انقلاب اسلامي از مدرسه راهنمايي جدا شد و با نام دبيرستان ابوريحان به همان صورت مختلط مستقلاً به كار خود ادامه داد و مسوؤليت آن را محمد ابراهيمي بر عهده گرفت. در سال 1359 مقدمات جدا شدن دبيرستان دخترانه از پسرانه فراهم آمد و از هم جدا شدند. در همين گيرودار ساختماني ساخته شده بود و دبيرستان پسرانه با نام دبيرستان دكتر شهيد باهنر به آن مكان رفت و دبيرستان دخترانه نيز مستقل شد.

1) دبيرستان شهيد دكتر باهنر

پس از مستقر شدن در ساختمان جديد، مسوؤليت آن به منوچهر باقي‌زاده كه در اين اثنا از كرمان به كوهبنان منتقل شده بود واگذار گرديد. اين دبيرستان داراي دو رشته اقتصاد اجتماعي و ادبيات بود كه رشته اقتصاد اجتماعي بيشتر از يك دوره دوام نياورد و تعطيل شد و رشته علوم تجربي جايگزين آن شد. بعد از دو، سه سال رشته رياضي فيزيك هم باز شد. با اينكه در رشته‌هاي فوق تا سال چهارم دانش‌آموز مي‌‌پذيرفت ولي تا چند سال براي انجام امتحانات نهايي مي‌‌بايست دانش‌آموزان به حوزه‌هاي زرند يا كرمان معرفي شوند. پس از آن مجوز اجراي امتحانات در كوهبنان اخذ شد و اوراق همه روزه به شهرستان زرند فرستاده مي‌شد و از اولين سال كه دانش‌آموزان نظام جديد به سال سوم رسيدند هم حوزه اجرا و هم حوزه تصحيح در كوهبنان داير گرديد.

طرح كاد: دانش‌آموزان مشمول طرح كاد مجبور بودند ساعات طرح كاد خود را در دو، سه كارگاه مكانيكي موجود در سطح شهر و يك داروخانه و درمانگاهها بگذرانند، هر چند مسوؤلين امر جديت و پشتكار زيادي به خرج مي‌دادند ولي بازدهي خوبي نداشت، به همت تقي زاده مسوؤل آموزش و پرورش وقت، كارگاه مكانيكي نجاري به استاد كاري دو، سه نفر از همكاران فرهنگي كه در  اين زمينه‌ها  تبحري داشتند  داير شد كه از  دو جهت حائز  اهميت بود: اول اينكه محيط مناسبتر از كارگاههاي شخصي بود و مشكل تربيتي بوجود نمي‌آمد و دوم اينكه دست كم ميز و صندليهاي مدارس و وسائط نقليه اداري در اين كارگاهها ساخته و تعمير مي‌‌شد.

دانش‌آموزان موفق اين دبيرستان: با توجه به قدمت اين دبيرستان و جديد التأسيس بودن ساير دبيرستانها، مي‌‌توان گفت، اكثريت قريب به اتفاق تحصيلكرده‌هاي مراكز آموزش عالي و دبيران و كارمندان دواير دولتي كه بومي هستند تحصيلات دبيرستاني خود را در كوهبنان طي كرده‌اند از دانش‌آموزان  اين دبيرستان بوده‌اند.

2) دبيرستان دخترانه حرفه‌اي كوثر

اين آموزشگاه در سال تحصيلي 69-68 با تعداد 15 نفر دانش آموز به نام هنرستان حرفه ای هاجر تاسیس و ضمیمه دبیرستان الزهرا شد. تا سال 74-73 يا ضميمه بود و يا به مدارس ديگر نقل مكان مي‌‌كرد تا اينكه هنرستان فني امام به ساختمان جديد الاحداث منتقل و هنرستان هاجر جايگزين آن شد و تحت عنوان دبيرستان حرفه‌اي كوثر به كار خود ادامه داد. دبيرستان كوثر داراي دو رشته خياطي و كودكياري مي‌باشد كه دبيرستان كار و دانش دختران پس از تأسيس ضميمه آن شد.

3) هنرستان فني امام (ره)

هنرستان فني امام (ره) در سال 1368 تأسيس شد و دو مدرسه همجوار جهت تشكيل كلاسها و كارگاهها به اين امر اختصاص يافت و تعداد 60 نفر هنرجو در دو رشته برق و ساختمان مشغول به تحصيل شدند. در سال 1372 با تأمين اعتبار لازم ساختماني جهت هنرستان در بلوار برهان‌الدين كوهبناني احداث و به اين محل نقل مكان كرد. از بين هنرجويان اين هنرستان تا بحال بيش از يكصد نفر به آموزش عالي راه يافته‌اند.

 4) دبيرستان بزرگسالان شهيد رجايي

جهت تمهيد امكانات ادامه تحصيل دانش‌آموزاني كه شرايط ادامه تحصيل در مدارس روزانه را نداشتند و تعدادي از متقاضياني كه براي گرفتن ترفيع از محل كار، خواستار ادامه تحصيل و اخذ مدرك بودند اين دبيرستان با شيوة ترمي واحدي از سال تحصيلي 72-71 تأسيس شد و در محل دبيرستان باهنر شروع به كار نمود. به علت كاهش تعداد، از سال 1377 به علت كاهش تعداد دانش‌آموزان دبيرستان شهيد رجايي تعطيل شد.

 5) دبيرستان شبانه روزي علي ابن ابيطالب

در سال تحصيلي 73-72 جهت تمهيد مقدمات تحصيل آن دسته از دانش آموزاني‌  كه به دلیل عدم استطاعت مالی یا دور بودن از محل زندگی از دبيرستانها، قادر به ادامه تحصيل نبودند اين آموزشگاه تأسيس شد و با 23 نفر دانش آموز رشته تجربي در يك خانة استيجاري شروع به كار نمود. يك سال بعد به مدرسة دولتي نقل مكان كرد و تعداد دانش أموزان به 61 نفر رسيدند. در سال تحصيلي 75-74 براي رونق بيشتر، كلية دانش آموزان پسر نظام جدید منطقه که در پایه اول و دوم نظری مشغول به تحصیل بودند اعم از شبانه روزی و اکثریتی که روزانه بودند به اين مدرسه انتقال داده شدند و بالغ بر 300 نفر دانش آموز مشغول به تحصيل شدند و مدرسه پيش دانشگاهي نيز پس از تأسيس ضميمه آن شد و هم اكنون اين دبيرستان داراي دو رشته علوم تجربي و ادبيات مي‌باشد و مركز پيش دانشگاهي آن نيز داراي رشته هاي ادبيات، علوم تجربي و رياضي فيزيك مي‌باشد.

 

مدرسه استثنايي

مدرسه استثنايي كوهبنان در سال 1364 تأسيس  شد و از بدو تأسيس تا كنون همه ساله بين 40 تا 45  دانش‌آموز  داشته‌ است كـه در سـه گروه ناشنوا، ديـرآمـوز و ناسازگـار مي‌باشند و بيش از چهارده  نفر در اين مركز فعاليت دارند.

آقاي محمدرضا ايزدي فوق ديپلم استثنايي با 16 سال سابقه خدمت و سه سال سابقه مديري مسوؤليت اين مركز را به عهده دارد. ساير كاركنان و آموزگاران عبارتنداز: آقايان اكبر ملاحسيني، جواد مجيدي، محمودخالداري و علي توكلي و خانمها فاطمه خالداري، نرگس نوري، آمنه احمدي، شايسته اكبري، شايسته جعفري، زهرا ابراهيمي، فاطمه قطبي، فرحناز قاسمخاني، كبري يوسف زاده، كبري كمالي، ‌شهربانو شفيعي.

 

مهد كودك نسيبه

مهد كودك نسيبه در سال 1369 تأسيس شد و تا سال 1373 تعداد كودكان و نوزاداني كه در آن نگهداري مي‌‌شدند حدود سي نفربوده‌اند كه مربيانشان آزاد بودند و از محل‌ شهريه‌ كودكان‌ حقوق مي‌‌گرفتند. مهد كودك قريب دو سال تعطيل شد و از سال تحصيلي 76-75 مجدداً بازگشايي شد كه نيروهاي آن كارمند آموزش و پرورش مي‌‌باشند و از زمان تشكيل كلاسهاي پيش دبستاني در دبستانها، كلاسهاي آمادگي در مهد كودك تشكيل نمي‌شود و تعداد كودكاني كه فعلاً در اين مهد كودك نگهداري مي‌‌شوند نزديك سي نفر هستند كه به آنان سلام و احوالپرسي، يادگيري گذاشتن وسايل خود در جاي مخصوص، آداب غذا خوردن و حفظ چند سوره كوچك قرآن، نقاشي، سرود، آموزش داده مي‌‌شود و براي سرگرمي آنان از ويدئو و تلويزيون و نوار داستان استفاده مي‌‌شود.

مدير: خانم طاهره كريمي نيك، ديپلم با 11 سال سابقه كار و 7 سال سابقه مديري.

جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 7328
بازدید کنندگان امروز: 322
کل بازدیدکنندگان: 5627446
بازدیدکنندگان آنلاین: 1
زمان بارگزاری صفحه: 0/2031 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.