سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
افزایش سقف کمک بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کوهبنان
کوهبنان قهرمان مسابقات فوتسال پیشکسوتان استان کرمان شد
رکورد استخراج ۳۵۰ تنی ذغالسنگ در معدن کوهبنان
فرمانده جدید نیروی انتظامی کوهبنان معرفی شد
اجرای آیین‌های سنتی 500 ساله عزاداری در کوهبنان
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
مسئولان

روسای آموزش و پرورش

 حاج محمود اكبري/ حاج محمدتقي زادهمنوچهر باقي‌زادهحجت الاسلام احمد اسلام پناه

حاج محمدجواد حبيبي پور/ حاج جواد رحيمي/

 

 حاج محمود اكبري

 حاج محمود اكبري در سال 1317 ه‍.ش. در جور كوهبنان متولد شد و در سالهاي 1325و 1326 ه‍.ش. قرآن را در مكتب خانه آموخت و از مهرماه 1327ه‍.ش تحصيلات ابتدايي خود را در دبستان منحصر به فرد كوهبنان كه در محل دوشابخانه بود شروع كرد و به دليل اينكه قبل از ورود به مدرسه قرآن را فرا گرفته بود بنا به قوانين زمان به كلاس دوّم ارتقا يافت. سال سوم را در راور و سالهاي پاياني ابتدايي را در كوهبنان به اتمام رساند. درسال 1332 ه.ش. جهت ادامه تحصيل به كرمان رفت و تاسال چهارم ادبي در دبيرستان پهلوي كرمان مشغول به تحصيل بود. پس از آن دوسال در دانشسراي كرمان تحصيل كرد و سرانجام در سال 1338 به استخدام فرهنگ درآمد و به كوهبنان منتقل شد و تدريس در دبستان گرگين‌آباد را عهده‌دار شد.

از مهرماه 1352 بنا به پيشنهاد و حكم اداره كل آموزش ‌و پرورش يزد مأمور تأسيس آموزش ‌و پرورش بخش بهاباد بافق گرديد و به عنوان «نمايندة‌ آموزش و پرورش در بهاباد» مشغول به خدمت شد. در طول خدمت در بهاباد منشأ خدماتي از قبيل تأسيس دبيرستان با دو رشته طبيعي و ادبي، تأسيس مدرسه راهنمايي و گشايش دبستانهاي عادي و سپاهي در بيشتر روستاهاي بهاباد شد. در سال 1356 به عنوان « نمايندة ‌آموزش ‌و پرورش كوهبنان» انتخاب شد و در همين تاريخ سال اوّل نظري پس از چند سال كه دبيرستان كوهبنان تعطيل شده بود بازگشايي شد.

 پس از پيروزي انقلاب دبيرستان دخترانه را از پسرانه جدا نمود و چند مدرسه راهنمايي نيز در اين زمان داير گرديد. در همين زمان انتزاع آموزش و پرورش كوهبنان از زرند و الحاق آن به صورت « ادارة‌ آموزش و پرورش منطقه كوهبنان» به مركز استان انجام گرفت كه در خردادماه 1360 رسميت يافت. وي از سال 1360 به عنوان دبير عربي و الهيات در مدارس كوهبنان به ويژه در مدارس دخترانه به امر تدريس پرداخت و سرانجام در سال 1373 پس از 35سال خدمت به افتخار بازنشستگي نائل آمد. حاج محمود اكبري  پس از شركت در اولين دوره انتخابات شوراي شهر كوهبنان در سال 1377 به عضويت اين شورا درآمد و «رياست شوراي شهر كوهبنان» را به عهده گرفت. وي در اين دوره خدمات شاياني به شهر و مردم كوهبنان كرد. حاج محمود اكبري در تاريخ دهم مهر ماه 1381 بر اثر عارضه سكته قلبي در سن 64 سالگي در بيمارستان شهر بافق درگذشت. از وي مجموعه اشعار و مقالاتي بر جاي مانده است. روحش شاد. 

 

حاج محمد تقي زاده

حاج محمد تقي‌زاده پس از فراغت از تحصيلات ابتدايي، سيكل اول دبيرستان را در دبيرستان پهلوي كوهبنان گذراند. درسال1330 در كوهبنان  متولد شد. تحصيلات ابتدايي را از سال 1336 در دبستان پهلوي كوهبنان آغاز نمود. در سال 1345 به علت ابنكه بالاترين مقطع تحصيلي داير در كوهبنان سيكل اول دبيرستان بود بالاجبار به كرمان غزيمت نمود و در هنرستان اقبال مشغول به تحصيل شد و يكي دو سال پس از اخذ مدرك ديپلم تحصيلات آموزش عالي را در مدرسه عالي آرشام شروع كرد و موفق به دريافت مدرك مهندسي برق شد و سرانجام در سال1374 فوق ليسانس مديريت صنعتي گرفت. در بدو استخدام كار خودرا با آموزگاري شروع نمود، مدتي دبير دبيرستانها، مسئول جهاد سازندگي كوهبنان و مسئول بسيج بود.

ايشان از تاريخ 1/7/1360 تا 1/7/1363 مسئوليت آموزش و پرورش كوهبنان را پذيرفت، پس از يكسال كناره گيري از مسئوليت، مجدداً از تاريخ 1/7/64 تا 29/6/1366 مسؤوليت آموزش و پرورش را عهده دار بود. از سال  1366 معاونت فني اداره كل آموزش و پرورش كرمان را به عهده گرفت و هم اكنون مدير كل آموزش و پرورش كرمان مي‌باشد. در زمان تصدي ايشان امورتربيتي،‌ دبستان ابوريحان، دبستان فاطميه، مدرسه راهنمايي شهيد روح الاميني، مدرسه استثنايي، مدرسه راهنمايي ابوذر، مدرسه راهنمايي شهداء، دبستان اقبال، دبستان مهديه ده‌علي و دبستان معصوميه تأسيس شد.

 

منوچهر باقي‌زا ده

منوچهر باقي زاده داراي ليسانس زبان انگليسي در اوايل انقلاب از كرمان به كوهبنان منتقل شد و به سمت رئيس دبيرستان باهنر انتخاب گرديد. در سال 1362 از سمت خود كناره گيري‌ نمود و تدريس درس زبان انگليسي دبيرستان دخترانه را عهده دار شد. در تاريخ 1/7/63 مسؤوليت آموزش و پرورش كوهبنان به وي واگذار گرديد و پس از يكسال در تاريخ 1/7/1364 كه مجدداً آقاي تقي زاده مسؤوليت را پذيرفت به كرمان منتقل شد و تا پايان خدمت به كار تدريس پرداخت. در زمان تصدي ايشان دبستان شهيد مطهري تأسيس شد.

 

حجت الاسلام  احمد اسلام پناه

حجت الاسلام احمد اسلام پناه متولد 1334 داراي تحصيلات حوزوي از مدرسه عالي قضايي قم داراي مدرك ليسانس تربيتي است. ايشان چند سال به عنوان دبير ديني و عربي در دبيرستانهاي كوهبنان مشغول به كار بود و در تاريخ 12/11/1366 مسئوليت آموزش و پرورش كوهبنان را عهده دارشد. در تاريخ 28/6/68 از اين سمت كناره گيري نمود و جهت ادامه تحصيل به قم عزيمت نمود. در زمان تصدي ايشان مدرسه راهنمايي شهيد محمدحسني جور و كانون شهيد يوسف زاده افتتاح گرديد و دفتر نوسازي مدارس نيز در كوهبنان تأسيس شد.

 

حاج محمدجواد حبيبي پور

 حبيبي پور در سال 1340 در كوهبنان متولد شد و يكي دو سال اول ابتدايي را در كوهبنان گذراند و بقيه تحصيلات ابتدايي و راهنمايي را در پابدانا به انجام رساند و پس از آن جهت ادامه تحصيل به كرمان رفت. پس از پايان تحصيلات از اول مهرماه  1358 به استخدام آموزش و پرورش در آمد و در ضمن‌خدمت موفق به اخد مدرك ليسانس در رشته ديني و عربي شد. ايشان چهار سال اول خدمت خود را در مدارس كوهبنان به عنوان كفيل آموزگار خدمت نمود.

از تاريخ 1/7/62 به ‌مدت سه‌ سال ‌مسوؤليت‌ نهضت ‌سوادآموزي را به ‌عهده‌ گرفت و پس از آن يك سال مسئول مدرسه راهنمايي ابوذر و يك سال مسوؤل مدرسه راهنمايي امير كبير بود. از تاريخ 1/7/67 وارد كار اداري شد و كار اداري خود را با مسوؤليت آموزش و امتحانات شروع كرد. در زمان ايشان دبستان شهيد مفتح تأسيس شد. سال بعد معاونت آموزش و پرورش را پذيرفت،‌ سرانجام از 1/7/73 رياست آموزش و پرورش را به عهده گرفت. پس از يك سال معاونت اداره كل تعاون كرمان را پذيرفت و يك سال نيز معاون فرمانداري شهرستان زرند بود و بالاخره از تاريخ 1/7/78 بنا به درخواست اولين شوراي شهر كوهبنان شهردار كوهبنان مي‌باشد.

حاج جواد رحيمي

 حاج جواد رحيمي رحيمي در ســال 1334 در كوهبنان متولد شد، از سال 1340 تحصيلات ابتدايي خود را در دبستان پهلوي كوهبنان شروع نمود. پس از به پايان رساندن تحصيلات ابتدايي سيكل اول دبيرستان را در كوهبنان گذراند و وارد دانشسراي كشاورزي كرمان شد. پس از اخذ ديپلم كشاورزي و انجام خدمت سربازي در تاريخ 29/12/57 به استخدام آموزش و پرورش درآمد و با سمت آموزگاري در دبستانهاي كوهبنان مشغول به كار شد، از سال 58 تا 64 مسوؤل طرح كاد دبيرستان بود و يك سال نيز در دفتر بنياد شهيد كوهبنان مشغول فعاليت بود. وي از تاريخ 9/6/64 لغايت 15/8/67 معاون اداره آموزش و پرورش و از تاريخ 6/6/68 تا 8/12/73 مسوؤليت اداره را عهده‌دار شد.

در تاريخ 8/12/73 از مسوؤليت اداره كناره گيري‌ نمود و به امر تدريس پرداخت و مجدداً از تاريخ 20/9/76 تا كنون رئيس اداره آموزش و پرورش كوهبنان مي‌‌باشد. در زمان مسؤوليت ايشان هنرستان حرفه اي كوثر،‌كانون فرهنگي نرجس، هنرستان فني امام (ره)،‌ مدرسه راهنمايي رسالت، مدرسه شبانه روزي آزادگان، ‌مهدكودك نسيبه، دبستان دخترانه فرهنگيان، مدرسه دخترانه راهنمايي شبانه روزي عدالت،‌ مدرسه راهنمايي شهيد مدرس، مدرسه راهنمايي توحيد، دبستان پسرانه فرهنگيان،  دبيرستان دخترانه جنت،  دبيرستان شبانه روزي علي بن ابيطالب، دبستان وحدت ده خواجه و كميته بانوان تأسيس شده است .ضمناً دبستانهاي آبكريك، اديب و فجر از نهضت منفك و به آموزش و پرورش الحاق شده است وي در طول خدمت موفق به ادامه تحصيل در رشته مديريت دولتي گرديد.

جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 6108
بازدید کنندگان امروز: 331
کل بازدیدکنندگان: 5627455
بازدیدکنندگان آنلاین: 1
زمان بارگزاری صفحه: 0/1406 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.