دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
افزایش سقف کمک بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کوهبنان
کوهبنان قهرمان مسابقات فوتسال پیشکسوتان استان کرمان شد
رکورد استخراج ۳۵۰ تنی ذغالسنگ در معدن کوهبنان
فرمانده جدید نیروی انتظامی کوهبنان معرفی شد
اجرای آیین‌های سنتی 500 ساله عزاداری در کوهبنان
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
شهدا

شهدا و ایثارگران آموزش و پرورش

شهيد رضا اميدوار/ شهيد محمود رضا يوسف‌زاده شهيد حسن تردست/ شهيد محمد دانشوري نسب/ شهداي دانش‌آموز / آزادگان فرهنگي /

 

شهيد رضا اميدوار

شهيد رضا اميدوار فرزند اكبر، در سال 1338 در بخش كوهبنان در خانواده‌اي مستضعف و مذهبي و متدين ديده به جهان گشود. مادرش سكينه شاهمرادي خانه‌دار و پدرش كارگر و هر دو از نعمت سواد بي‌بهره بودند. تعداد فرزندان اين خانواده سه نفر و شهيد مذكور دومين فرزند اين خانواده بوده‌است. وي دوران خردسالي و كودكي را در فقر شديد اقتصادي بسر برد و از اوان كودكي مزة تلخ سختي‌ها و مشكلات و ناملايمات زندگي را چشيد. اما همواره با صبر و متانت با مشكلات روبرو مي‌شد و با خونسردي و وقار آنها را برطرف مي‌كرد.همراه با پدر و مادرش در اجتماعات مذهبي، سخنراني‌ها و مراسم عزاداري اهل‌بيت شركت مي‌نمود و بدينوسيله آينه دل خود را صيقل و جلا مي‌بخشيد.

اين شهيد بزرگوار از سال 1344 تحصيلات ابتدايي خود را در دبستان كاشاني فعلي‌ آغاز نمود و در سال 1350 با موفقيت به پايان رساند. عليرغم داشتن هوش و ذكاوت و استعداد سرشار در يادگيري مطالب، به جهت مشكلات شديد اقتصادي و خانوادگي تحصيل را رها كرد و به كار روي آورد تا بتواند از نظر اقتصادي خانواده‌اش را ياري دهد و كمك خرجي براي آنها باشد.در بحبوحة انقلاب همنوا با اولين زمزمه‌هاي آزادي و رهايي، با شركت خود در راهپيمايي‌ها و تظاهرات آن دوران و پخش اعلاميه‌هاي امام (ره) وفاداري خود را نسبت به امام و انقلاب ثابت كرد. در زمان خدمت وظيفه، فرمان حضرت امام (ره) مبني بر فرار سربازان از پادگانها را لبيك گفت و از پادگان فرار كرد.

بالاخره در 22 سالگي ازدواج نمود و در محل سرايداري يكي از آموزشگاههاي كوهبنان زندگي مشترك خود را آغاز كرد، وي با كار و تلاش و زحمت در مدارس به حقوق اندك كارمندي جهت امرار معاش خانواده اكتفا مي‌نمود. با شروع جنگ تحميلي، دفاع از كيان اسلام و آرمانهاي انقلاب اسلامي او را واداشت كه به جنگ با تجاوزگران بپردازد، همواره ديگران را نيز در اين امر تشويق مي كرد و سرانجام پس از حضور مستمر در جبهه در عمليات كربلاي 5 در منطقه شلمچه به درجه رفيع شهادت نايل آمد و پس از گذشت چهل روز پيكر مطهرش را به كوهبنان انتقال دادند و در گلزار شهداي كوهبنان به خاك سپردند. بنا به گفتة بسياري از همرزمانش، شب قبل از شهادت تا صبح به راز و نياز با خداوند و طلب استغفار مشغول بود و مي‌گفت نبايد چنين فرصتي را براي عبادت از دست داد شايد فردا ديگر نباشيم.

تقوي، شجاعت، مقيد بودن به انجام وظايف ديني، صبر و بردباري، حضور در مراسم مذهبي، اعتماد به‌نفس و پشتكار در انجام كارها، قناعت، ساده‌پوشي، عامل بودن به صله‌رحم، خوش اخلاقي، امانتداري، وفاي به عهد از بارزترين خصوصيات اخلاقي شهيد فداكار مي‌باشد. با قرآن بسيار مأنوس بود، آيات نور را با صوتي زيبا مي‌خواند و خود را مقيد به انجام دستورات آن مي‌دانست. در اوقات فراغت، در مسجد محل به فعاليت‌هاي فرهنگي مشغول مي‌شد. « ياد اين ‌شهيد فرهنگي ‌كه در كلاس‌ جبهه درس ايثار و شهامت ‌آموخت گرامي باد.»

 

شهيد محمود رضا يوسف‌زاده

 شهيد محمود رضا يوسف زاده‌ در تاريخ 2/11/1335 در خانواده‌اي مستضعف و مذهبي در كوهبنان بدنيا آمد. پدرش در هنگام تولد وي رنگرز و مادرش خانه‌دار بود و از وضعيت مالي خوبي برخوردار نبودند. شهيد دو ساله بود كه پدرش در معدن پابدانا استخدام و مشغول به كار شد. وي تحصيلات ابتدايي خود را در دبستان كاشاني فعلي گذراند سپس وارد دبيرستان شد و پس از اتمام دوران دبيرستان بلافاصله راهي دانشسراي مقدماتي شد. در سال 1353 ديپلم گرفت و به كسوت شريف معلمي در آمد. او از دانش‌آموزان كوشا و درس‌خوان بود و به كسب دانش علاقه داشت.

در مورد مبارزات انقلابي اين شهيد عزيز بايد گفت كه فعاليت‌هاي سياسي وي قبل از انقلاب و در زمان تحصيل در دانشسراي مقدماتي شروع شد و در طول خدمت سپاهي دانش از سال 56-54 ادامه يافت. چنانكه در منطقه بافق يزد، ضمن ارتباطي كه با شهيد صدوقي برقرار كرده‌بود عكس، نوار و رساله حضرت امام خميني (ره) را مي‌گرفت و توزيع مي‌نمود كه يكبار هم بخاطر نصب عكس امام (ره) به ديوار خوابگاه بازداشت و مدتي زنداني گرديد، پس از انقلاب نيز در صف اول مبارزه قرار داشت. وي پيرو خط امام و شخصيت آن بزرگوار بود و همين انگيزه موجب شد به جبهه برود كه در آنجا، در امر تبليغات و كمك رساني و شناسايي، فعاليت مي‌كرد و فردي كوشا بود.

شهيد يوسف زاده علاوه بر آموزشهاي عمومي در جنگهاي نامنظم شهيد چمران به عنوان چريك نقش مؤثري داشت و گاهي به آموزش نظامي همرزمان خود مي‌پرداخت. شهيد با قرآن و دعا مأنوس بود همواره خواهران و برادران ديني را به پيروي از ولايت فقيه و انس با قرآن و رعايت حجاب ترغيب مي‌كرد و هنگامي كه از جبهه برمي‌گشت مشغول تدريس مي‌شد زيرا به شغل مقدس آموزگاري عشق مي‌ورزيد و نيز به ديدار مجروحان جنگي و اقوام خود مي‌رفت و صله ارحام را بجا مي‌آورد. در خصوص نحوة شهادت آن بزرگوار بايد گفت: شهيد جزو گروه شناسايي شهيد چمران بود و در تاريخ 7/8/1360 در جبهه سوسنگرد به همراه فرمانده‌اش سردار شهيد دكتر چمران در محاصره بعثيون در شهر سوسنگرد به شهادت رسيد.

در خصوص ويژگيهاي اخلاقي شهيد مي‌توان به امانتداري، صبوري، شجاعت، روحية مبارزه طلبي، خوشرفتاري و سعه صدر او اشاره كرد. وي در امور خير گوي سبقت از همگان مي ربود‌ و خود را مقيد به شركت در مراسم مذهبي و ايام ا… مي‌دانست، به نماز اول وقت اهميت مي‌داد و قناعت پيشه بود. سادگي را چه در لباس پوشيدن و چه در ساير امور رعايت مي‌كرد، به مطالعه علاقه‌مند بود خصوصاً به كتب شهيد بهشتي، شهيد مطهري و دكتر شريعتي و نيز ساير كتب مذهبي. در مواقع بحراني و بروز مشكلات صبور و قانع بود و تواضع و مهرباني او باعث شده‌ بود نزد همگان محبوب باشد تا اينكه عاقبت به درجه رفيع شهادت در اعلي عليين و جوار رحمت الهي قرار گرفت. « روحش قرين رحمت پروردگار و نامش بر صحيفة عالم ماندگار»  

 

 

شهيد حسن تردست 

شهيد حسن تردست فرزند حسين در سال 1340 در سراسياب كوهبنان در خانواده‌اي مستضعف و متدين كه از راه كشاورزي امرار معاش مي‌كرد، متولد شد. پدر و مادر‌   وي از نعمت سواد بي‌بهره بودند. تعداد فرزندان اين خانواده 6 نفر و شهيد مذكور سومين فرزند خانواده محسوب مي‌شد. به جهت مقيد بودن خانواده به انجام فرايض ديني و ترك محرمات و شركت فعال در اجتماعات ديني و مراسم عزاداري خاندان اهل‌بيت، به خصوص سالار شهيدان، امام حسين (ع) وي شهد شيرين آشنايي با معارف ديني و محبت اهل‌بيت را از همان اوان كودكي در كام جان خود احساس نمود. تحصيلات دورة ابتدايي خود را در دبستان روستاي افزاد كوهبنان با موفقيت به انجام رساند و به دنبال آن وارد مدرسة راهنمايي اميركبير شد، سپس جهت ادامه تحصيل در مقطع متوسطه به پابدانا رفت.

اما عليرغم وجود همة مشكلات و كمبودها و فقر اقتصادي و دوري از خانواده، موفق به اخذ مدرك ديپلم با نمرات عالي شد. وي در كنار تحصيل علم و دانش به كارهايي نظير بنايي، كشاورزي و برق‌كشي ساختمان نيز مشغول مي‌شد تا هم خرج تحصيل خود را به دست آورد و هم از نظر اقتصادي خانواده‌اش را ياري رساند. شهيد تردست بعد از ديپلم، تحصيلات خود را در رشتة ادبيات فارسي در مركز تربيت معلم شهيد رجايي كرمان ادامه داد و با كسب نمراتي عالي موفق به اخذ مدرك فوق ديپلم در رشته ادبيات فارسي گرديد. وي در بحبوحة انقلاب با خواندن كتابها و اعلاميه‌هاي امام راحل (ره) و شنيدن نوار سخنراني‌هاي آن حضرت، با تفكر ديني و انقلابي ايشان آشنا شد و فعاليت‌هاي انقلابي خود را آغاز نمود و دين خود را نسبت به امام (ره) و انقلاب ادا نمود. شهيد تردست در سال 1360 خدمت نظام وظيفة خود را در شيراز شروع و در سال 1362 به پايان رساند در جريان جنگ تحميلي عراق عليه ايران به صورت داوطلب راهي جبهه شد تا از كيان اسلام و آرمانهاي انقلاب اسلامي دفاع كند.

همواره در نامه‌هايي كه از جبهه مي‌فرستاد به بزرگداشت و ياري امام (ره) تأكيد فراوان مي‌نمود و مي‌گفت: «امام را دعا كنيد و هيچگاه ايشان را تنها نگذاريد.» هميشه هنگام مراجعت از جبهه با وجود وقت اندك به ديدار محرومان بويژه خانواده شهدا مي‌رفت و از آنها دلجويي مي‌نمود. بنا به گفتة همرزمانش شهيد تردست از نظر مذهبي روحية بسيار بالايي داشت و همه را به قرائت قرآن و خواندن نماز سر وقت سفارش مي‌كرد در مشكلات و شدايد زندگي به خداوند توكل مي‌كرد و تنها از او ياري مي‌طلبيد بزرگترين آرزويش شهادت در راه خدا بود، از نظر او، جامعة ايده‌آل جامعه‌اي بود كه به احكام اسلامي و ديني عمل نمايد و قوانين اسلام را متوجه افراد جامعه گرداند. در بسياري از كارها با همرزمانش در جبهه مشورت مي‌كرد و نظر همرزمان خود را شرط مي‌دانست. از ديگر خصوصيات بارز اخلاقي اين شهيد سعيد مي‌توان به صداقت، شجاعت، قناعت، ساده‌پوشي و حلم و بردباري او اشاره كرد. سرانجام پس از حضور مستمر در جبهه حق عليه باطل در عمليات بدر به شهادت رسيد و مفقودالاثر گشت. روحش شاد و يادش جاودان باد.

 

شهيد محمد دانشوري نسب

شهيد محمد دانشوري نسب در سال 1342 درخانواده اي مستضعف در يكي ار روستاهاي كوهبنان بدنيا آمد، پدرش اسفنديار ابتدا كشاورز بود  و چند سال بعد به استخدام شركت ذغالسنگ درآمد تا حدودي وضعيت نابسامان زندگيشان سامان گرفت، شهيد از 8 سالگي (سال 1350) به تحصيل پرداخت. دوران ابتدايي و راهنمايي را با موفقيت سپري نمود و وارد دبيرستان ابوريحان كوهبنان ‌شد. سه سال اول دبيرستان را در اين آموزشگاه و سال چهارم را در دبيرستان امام خميني (ره) كرمان ‌گذراند. قابل توجه اينكه شهيد در تمام طول تحصيل با معدل عالي قبول مي‌شد. وي علاوه بر مطالعة دروس به مطالعات غير درسي علاقمند بود و بيشتر پول خود را كتاب مي‌خريد. بطوري كه در كتابخانة خصوصي وي بيشتر آثار استاد مطهري و امام راحل (ره) و نيز تفسير قرآن كريم به چشم مي‌خورد. شهيد دانشوري نسب در كنار تحصيل علم، در كشاورزي يار و ياور پدر بود. وي در سال 1363در مركز تربيت معلم يزد به تحصيل ادامه داد و موفق به اخذ مدرك فوق ديپلم پرورشي گرديد و سپس وارد آموزش و پرورش ‌شد و به تدريس پرداخت. از بررسي زندگي شهيد چنين برمي‌آيد كه وي علاقمند به كارهاي هنري از جمله خوشنويسي نيز بوده‌است. وي هميشه به دور از تجملات زندگي مي‌كرد  و به رعايت بهداشت فردي بسيار معتقد بود. وي به شركت در مراسم سياسي عبادي از جمله نماز جمعه عشق مي‌ورزيد و به قرائت قرآن و نماز اول وقت اهميت مي‌داد. در بروز مشكلات به خدا توكل مي‌كرد و هيچوقت خشمگين نمي‌شد. در بكارگيري شيوه‌هاي خوب آموزشي حساس بود و دانش‌آموزان را بسيار تشويق به خواندن نماز مي‌كرد، در تصميم‌گيري‌ها به نظر ديگران اهميت مي‌داد از شجاعت و توانايي در خور تحسين برخوردار بود، به امانتداري معتقد بود به حدي كه حتي در وصيت نامه از والدين خود خواسته‌است كه كتاب امانت گرفته‌ شده‌اش را به كتابخانه باز گردانند.

در ابتداي اعزام به جبهه به عنوان نيروي امدادي در جبهه‌ها خدمت مي‌كرد و براي بار دوم تحت عنوان غواص و خط شكن در عمليات كربلاي 5 حضور داشت. اوقات فراغت خود را در جبهه با مطالعه و ديدار از رزمندگان و همراهي با آنان مي‌گذراند. قبل از عمليات قرآن تلاوت مي‌كرد و براي پيروزي رزمندگان به دعا و مناجات مي‌پرداخت. وي در مراحل بحراني عمليات صبورانه تلاش مي‌كرد و از دشمن نمي‌هراسيد و همچون همه شهداء شهادت را افتخار مي‌دانست. قبل از عمليات با سخنراني در آماده‌سازي روحي و رواني رزمندگان نقشي مؤثر ايفا مي‌كرد. او سعي مي‌كرد هميشه و هر جا معلم باشد، حتي زمان اعزام به جبهه در پاسخ يكي از همرزمانش كه از او پرسيده‌بود چرا به جبهه مي‌آيي؟ مگر تو نبايد در مدرسه مشغول تدريس باشي؟ مي‌گفت: «مگر من معلم نيستم؟ من بايد به عنوان معلم به جبهه بيايم و درس شهادت به دانش‌آموزان بدهم، مگر معلمي چيزي جز هدايت افراد است؟».

وي در اوقات فراغت در جبهه به باسواد كردن همرزمان خود و گاهي به كار تبليغات مي‌پرداخت. او همواره در طول مأموريت‌ها صبور بود و وجودش مملو از ايثار و از خودگذشتگي بود، روح تعاون بالايي با همسنگران داشت و از كارهاي لغو و حرام دوري مي‌كرد. وي گاهي به نوشتن شعر و مقاله نيز مي‌پرداخت به محرومين و مستضعفين زياد مي‌انديشيد و به ديدارشان مي‌رفت و به آنها كمك مي‌كرد. از جمله وصاياي او تعمق بخشيدن به مطالعات قرآني و رعايت حجاب خواهران مسلمان است وي در مرحله اول عمليات از ناحيه پا مجروح شد و عليرغم استراحت ده روزه‌اي كه پزشك به او داده‌بود در جبهه ماند و پس از مدتي همراه ديگر رزمندگان به خط مقدم اعزام شد. شهيد دانشوري نسب اين بار در گردان 412 بصورت غواص به خط شكني و باز كردن معبر عمليات كربلاي 5 پرداخت و سرانجام در تاريخ 19/10/1365 در منطقه شلمچه با گلوله‌اي كه به سر او اصابت كرد شربت شهادت نوشيد. تمام كساني كه اين معلم با شهامت و وارسته را مي‌شناسند به بزرگي روح و سعه صدر و نيز ايمان والاي او درود مي‌فرستند. در مورد شهادت او بايد گفت كه: در واقع شهادت، هديه‌اي آسماني بود كه قبل از تولد به شهيد دانشوري نسبت داده شد. چنانكه مادرش در زمان بارداري خوابي ديد كه بعدها تعبير آن شهادت شد، او خواب ديد كه لب جوي آب رواني نشسته است، دو سيد سبز پوش نزد او آمدند و غنچة گلي به او دادند. او گل را بو مي‌كرد كه غنچه باز شد و بصورت گلي زيبا درآمد. اما ديري نگذشت كه گل از دستش در جوي آب افتاد و آب آنرا با خود برد. آري و اين تفسير كلام مولاي متقيان علي (ع) است كه فرموده: «موتوا قبل ان تموتوا».  يادش گرامي و نامش بر جريده عالم مستدام باد.

 

شهداي دانش‌آموز كوهبنان

3- شهيد محمود توكلي

فرزند: حسين

متولد: 1346

محل تولد: روستاي جور

محل تحصيل: دبيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت: 23/3/67

محل شهادت: شلمچه

2- شهيد جواد بابايي

فرزند:  محمد

متولد: 1347

محل تولد: محلة انصار كوهبنان

محل تحصيل: دبيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت: 29/10/1365

محل شهادت: شلمچه

1- شهيد رسول محمد حسني

فرزند: حسن

متولد: 1351

محل تولد: روستاي جور

محل تحصيل:  مدرسة راهنمايي

تاريخ شهادت:  23/3/1367

محل شهادت: شلمچه

6 ـ شهيد علي‌اكبر جعفري

 فرزند: علي‌اصغر

متولد: 1346

محل تولد: روستاي ده‌علي

محل تحصيل: دبيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت: 24/10/1365

محل شهادت: شلمچه

5- شهيد مهدي تردست

 فرزند: محمد

متولد: 1342

محل تولد: محلة انصار كوهبنان

محل تحصيل: دبيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت: 5/7/1360

محل شهادت: آبادان

4- شهيد مجتبي محمد حسني

فرزند: حسن

متولد: 1350

محل تولد: روستاي جور

محل تحصيل:  مدرسة راهنمايي

تاريخ شهادت: 23/10/1365

محل شهادت: شلمچه

9 ـ شهيد رضا خالداري

فرزند: اكبر

متولد: 1345

محل تولد: محله انصار كوهبنان

محل تحصيل: دبيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت: 29/10/1365

محل شهادت: شلمچه

8 ـ شهيد حسين جعفري

فرزند: رضا

متولد: 1345

محل تولد: روستاي شكرآباد

محل تحصيل: دبيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت:  7/11/1365

محل شهادت: شلمچه 

7ـ شهيد محمد محمدحسني

فرزند: عليرضا

متولد: 1352

محل تولد: محله انصار

محل تحصيل:  مدرسة راهنمايي

تاريخ شهادت: 29/10/1365

محل شهادت: شلمچه

12 ـ شهيد محمود رحيمي

 فرزند: حسين

متولد: 1348

محل تولد: كوهبنان

محل تحصيل: دانشسراي تربيت ‌معلم

تاريخ شهادت: 7/11/1365

محل شهادت: شلمچه

11ـ شهيد رسول رحيمي

 فرزند: علي‌اكبر

متولد: 1348

محل تولد: روستاي رتك كوهبنان

محل تحصيل: دبيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت: 4/3/1367

محل شهادت: شلمچه

 10ـ شهيد محمد يوسف‌زاده

فرزند: علي

متولد: 1348

محل تولد: روستاي استاج كوهبنان

دانشجوي  تربيت معلم شهداد

تاريخ شهادت: 4/10/1365

محل شهادت: كربلاي پنج ـ شلمچه

15 ـ شهيد محمد رضا زكي‌زاده

 فرزند: اكبر

متولد: 1348

محل تولد: روستاي ده‌علي

محل تحصيل: مدرسة راهنمايي

تاريخ شهادت: 7/11/1365

محل شهادت: شلمچه

14ـ شهيد سيد عباس روح‌الاميني

فرزند: سيد محمد

متولد: سال 1349

محل تولد: محلة انصار كوهبنان

محل تحصيل: م. ر. شهيد روح‌الاميني

تاريخ شهادت: 13/9/1365

محل شهادت: فاو

13ـ شهيد حسين محمدي

 فرزند: اسداله

متولد: 1345

محل تولد: روستاي كهن كوهبنان

محل تحصيل:  دبيرستان يزد

تاريخ شهادت: 25/7/1363

محل شهادت: جزيرة مجنون

18ـ شهيد اكبر شاهمرادي

 فرزند: محمد

متولد: سال 1346

محل تولد: كوهبنان

محل تحصيل: دبيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت: 21/10/1365

محل شهادت: شلمچه

17ـ شهيد ميثم سيف‌الهي

 فرزند: عبدالرحمن

متولد: سال 1360

محل تولد: كوهبنان

محل تحصيل: راهنمايي اميركبير

تاريخ شهادت: 8/8/1376

محل شهادت: كوهبنان (درگيري با اشرار)

16ـ شهيد منصور محمدحسني

فرزند:  اكبر

متولد: 1347

محل تولد: روستاي جور

محل تحصيل: دبيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت: 23/3/1367

محل شهادت: شلمچه

21ـ شهيد علي‌قرباني

فرزند: حسن

متولد: سال 1341

محل تولد: كوهبنان

محل تحصيل: د بيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت: 5/7/1360

محل شهادت: آبادان

20 ـ شهيد عليرضا قرباني

فرزند: رمضان

متولد:  1349

محل تولد: كوهبنان

محل تحصيل: دبيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت: 3/10/1365

محل شهادت: شلمچه

19- شهيد ناصر مجيدي

فرزند: غلامرضا

متولد: 1343

محل تولد: كوهبنان

محل تحصيل: دبيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت: 29/10/1365

محل شهادت: شلمچه

24ـ شهيد غلامرضا مولايي

فرزند: محمد

متولد سال: 1346

محل تولد: روستاي فيض آباد

محل تحصيل: راهنمايي اميركبير

تاريخ شهادت: 15/9/1364

محل شهادت: پادگان حميديه

23ـ شهيد مهدي كلانتري

فرزند: ميرزا محمد

متولد:  1346

محل تولد: روستاي افزاد كوهبنان

محل تحصيل: دبيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت: 7/11/1365

محل شهادت: شلمچه

22 ـ شهيد سيد حسين مظفري

فرزند: سيد جواد

متولد: 1349

محل تولد: كوهبنان

محل تحصيل: دبيرستان شهيد باهنر

تاريخ شهادت: 4/3/1367

محل شهادت: اهواز

 

 

 

آزادگان فرهنگي كوهبنان

ناصر خواجه‌پور

تاريخ تولد : 27/3/1347

مدت اسارت: 2 سال

محل زندان: موصل 3

تاريخ آزادي: مهر ماه سال 1369

مدرك تحصيلي: معادل ديپلم

شغل فعلي: دفتر دار

رضا محمد حسني

تاريخ تولد: 4/2/1347

مدت اسارت: 2 سال

محل زندان: موصل 3

تاريخ آزادي: مهرماه سال 1369

مدرك تحصيلي: معادل فوق ديپلم

شغل فعلي: متصدي امور دفتري

علي عباسپور

تاريخ تولد: 24/9/1345

مدت اسارت: 4/5 سال

محل زندان: رماديه

تاريخ آزادي: مهرماه سال 1369

مدرك تحصيلي: معادل فوق ديپلم

شغل فعلي: متصدي آزمايشگاه

حاج جواد شفيعي

تاريخ تولد: 17/7/1347

مدت اسارت: 8 سال و سه ماه

محل زندان: موصل 4

تاريخ آزادي: شهريورماه سال 1369

مدرك تحصيلي: معادل ديپلم

شغل فعلي: متصدي امور دفتري

جاج حسين هاشمپور

تاريخ تولد: 14/1/1341

مدت اسارت: 7 سال و چهار ماه

محل زندان: موصل 2

تاريخ آزادي: 26/5/1369

مدرك تحصيلي: معادل ليسانس

شغل فعلي: دبير ديني عربي

حاج‌علي سيف‌الهي

تاريخ تولد: 1/9/1342

مدت اسارت: 7 سال و سه ماه

محل زندان: موصل 4

تاريخ آزادي: 31/6/1369

مدرك تحصيلي: معادل فوق ديپلم

شغل فعلي: مسوؤل ستاد شاهد

محمود زكي‌زاده

تاريخ تولد: 15/11/1330

مدت اسارت: 2 سال و سه ماه

محل زندان: رماديه

تاريخ آزادي: مهرماه سال 1369

مدرك تحصيلي: معادل سيكل

شغل: انباردار مدرسة شبانه‌روزي ده‌علي

حاج احمد نيكخواه

تاريخ تولد: 14/5/1344

مدت اسارت: 7 سال و چهار ماه

محل زندان: موصل 2

تاريخ آزادي: 26/5/1369

مدرك تحصيلي: معادل فوق ليسانس

شغل فعلي: دبير زبان انگليسي

حاج بصير مجيدي

تاريخ تولد: 4/2/1342

مدت اسارت: 8 سال و سه ماه

محل زندان: موصل 4

تاريخ آزادي: 25/9/1369

مدرك تحصيلي: معادل فوق ديپلم

شغل فعلي: معاون دبستان

جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 5093
بازدید کنندگان امروز: 216
کل بازدیدکنندگان: 5630413
بازدیدکنندگان آنلاین: 2
زمان بارگزاری صفحه: 0/2813 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.