دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
افزایش سقف کمک بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کوهبنان
کوهبنان قهرمان مسابقات فوتسال پیشکسوتان استان کرمان شد
رکورد استخراج ۳۵۰ تنی ذغالسنگ در معدن کوهبنان
فرمانده جدید نیروی انتظامی کوهبنان معرفی شد
اجرای آیین‌های سنتی 500 ساله عزاداری در کوهبنان
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
مراكز وابسته

مراكز فرهنگي - آموزشي

امور تربيتيمدرسه استثنايي / مهد كودك نسيبه /

/ تربيت بدني / كميته امور بانوان / دفتر نوسازي و توسعه و تجهيز مدارس /

 

امور تربيتي

براساس طرح شهيدان رجايي و باهنر نهاد امور تربيتي كوهبنان در سال 1360 تأسيس گرديد و آقاي محمد عباس‌زاده مسئوليت اداره آن را به‌عهده گرفت. در اوايل كار مربيان اين نهاد از طريق آزمون ورودي به استخدام آموزش ‌و‌ پرورش در مي‌آمدند و آموزشهاي لازم را از طريق آموزش تصويري و با نوارهاي ويديويي فرا مي گرفتند و از بدو امر مربيان پرورشي مدارس زير نظر امور تربيتي فعاليت مي‌كرده‌اند. عمده فعاليت‌هاي امور تربيتي برنامه‌ريزي فعاليتهاي مربيان در مدارس، تشكيل اردوهاي دانش آموزي، نمايش فيلم، برگزاري مراسم ايام الله، تبليغات فرهنگي و هنري، سياسي، مذهبي ايجاد هماهنگي بين برنامه ها و مسابقات هنري، علمي، مذهبي مدارس و اعزام صاحبان رتبه به كرمان جهت شركت در مراحل بعدي مسابقات و از اين قبيل هم اكنون داراي واحدهاي مشروحه زير‌ مي‌باشد.

1ـ واحد اقامه نماز                             2ـ واحد بهداشت و تغذيه مدارس‌ و مشاوره

3ـ واحد فرهنگي و هنري                    4ـ واحد تربيت بدني آموزشگاهها

5ـ واحد بسيج دانش آموزي                6ـ واحد تعاوني‌هاي دانش‌آموزي

7ـ واحد فعاليتهاي گروهي                  8ـ واحد ستاد اعتلا

9ـ واحد ديني و امور مربيان پرورشي   10ـ واحد كانونهاي فرهنگي تربيتي

 

 

مدرسه استثنايي

مدرسه استثنايي كوهبنان در سال 1364 تأسيس  شد و از بدو تأسيس تا كنون همه ساله بين 40 تا 45  دانش‌آموز  داشته‌ است كـه در سـه گروه ناشنوا، ديـرآمـوز و ناسازگـار مي‌باشند و بيش از چهارده  نفر در اين مركز فعاليت دارند.

محمدرضا ايزدي فوق ديپلم استثنايي با 16 سال سابقه خدمت و سه سال سابقه مديري مسوؤليت اين مركز را به عهده دارد. ساير كاركنان و آموزگاران عبارتنداز: آقايان اكبر ملاحسيني، جواد مجيدي، محمودخالداري و علي توكلي و خانمها فاطمه خالداري، نرگس نوري، آمنه احمدي، شايسته اكبري، شايسته جعفري، زهرا ابراهيمي، فاطمه قطبي، فرحناز قاسمخاني، كبري يوسف زاده، كبري كمالي، ‌شهربانو شفيعي.

 

مهد كودك نسيبه

مهد كودك نسيبه در سال 1369 تأسيس شد و تا سال 1373 تعداد كودكان و نوزاداني كه در آن نگهداري مي‌‌شدند حدود سي نفربوده‌اند كه مربيانشان آزاد بودند و از محل‌ شهريه‌ كودكان‌ حقوق مي‌‌گرفتند. مهد كودك قريب دو سال تعطيل شد و از سال تحصيلي 76-75 مجدداً بازگشايي شد كه نيروهاي آن كارمند آموزش و پرورش مي‌‌باشند و از زمان تشكيل كلاسهاي پيش دبستاني در دبستانها، كلاسهاي آمادگي در مهد كودك تشكيل نمي‌شود و تعداد كودكاني كه فعلاً در اين مهد كودك نگهداري مي‌‌شوند نزديك سي نفر هستند كه به آنان سلام و احوالپرسي، يادگيري گذاشتن وسايل خود در جاي مخصوص، آداب غذا خوردن و حفظ چند سوره كوچك قرآن، نقاشي، سرود، آموزش داده مي‌‌شود و براي سرگرمي آنان از ويدئو و تلويزيون و نوار داستان استفاده مي‌‌شود.

مدير: طاهره كريمي نيك، ديپلم با 11 سال سابقه كار و 7 سال سابقه مديري.

 

تربيت‌ بدني

هر چند از بدو تأسيس مدرسه دولتي و تشكيل كلاس درس؛ ساعتي را نيز به ورزش اختصاص داده اند ولي عدم امكانات لازم، ‌نداشتن مربي، اختصاص زنگ ورزش به تدريس و مطالعه دروس عقب افتاده، سالهاي زيادي فقط نامي از ورزش بجا گذاشت. ورزش عمده همان رژه‌اي بود كه تا عصر روز چهارم آبان هرسال ادامه داشته‌است. گاهي نيز يك توپ فوتبال آنهم از نوع توپهاي آن دوره‌ها كه از دو قسمت تيوپ و رويه جدا از هم تشكيل شده بود و تيوپ را داخل رويه مي‌‌گذاشتند و باد مي‌‌كردند و لوله آن را مي‌‌بستند و بندهاي رويه را مثل بند كفش مي‌‌بستند، خريداري مي‌‌شد كه يا هميشه پنچر بود يا به بهانه‌هايي در دسترس دانش‌آموزان نبود. واي به حال واي به حال دانش آموزي بود كه روي زمين ديده مي شد و ساعت بعد درس ياد نداشت يا تكاليف خود را انجام نداده بود، بلايي به سرش مي آمد كه هرگز هوس ورزش نمي كرد، گاهي با اجازة مدير و معلم يك چوب دستي (چوگان) و يك گوي دست ساز مي‌‌آوردند و زنگ ورزش به همان بازي (گو بازي) مرسوم محل بچه ها‌ كه توسط جوانان و ميانسالان در بعد از ظهرهاي فصل پائيز و زمستان در محله‌هاي مختلف انجام مي‌‌گرفت، مي‌‌پرداختند.

تا حدود سالهاي 1344 يا 1345 وضع به همين منوال بود، تا اينكه آقاي ايرج مقيمي به عنوان اولين مربي ورزش به كوهبنان اعزام شد و زنگ ورزش صاحبي پيدا كرد، گودالي در وسط مدرسه حفر شد و مقداري شن بادي توسط بچه‌ها داخل گودال ريخته شد و به اصطلاح اولين زمين پرش ساخته شد، دو عدد چوب آوردند با يك طور، زمين واليبال درست شد و پس از آن در زميني كه به مصلا *مشهور بود چهار عدد چوب به عنوان ميلة دروازه فوتبال نصب شد و سرانجام تيم فوتبالي تشكيل شد و اتفاقاً در همان سال در مسابقات استاني در ماهان شركت نمود. بعد از آقاي مقيمي آقاي منصوري آمد، ايشان هم زحمت زيادي كشيد و ورزش رونقي گرفت و اين وضع ادامه داشت تا اينكه چند سال پيش همان زمين مصلا محصور شد و در آن سالني ساختند و مابقي زمين تسطيح گرديد و به عنوان زمين فوتبال مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

زمين مذكور سالها خاكي باقي ماند تا اينكه سه چهار سال قبل چمن كاري شد و به همت آقاي شريعتي داخل سالن مجهز به كف پوش، سيستم روشنايي و گرما‌زايي، زمين واليبال و بسكتبال گرديد. هم اكنون در رشته‌هاي فوتبال و دو ميداني سرمايه‌گذاري خوبي‌شده و تيمهاي تشكيل شده، در مسابقات استاني شركت مي‌‌كنند.

مدير تربيت‌بدني: عباس شريعتي ليسانس ادبيات با 25 سال سابقه خدمت و 3 سال سابقه خدمت در تربيت‌بدني

*يك قطعه زمين كه قسمتي از آن نيز قبرستان قديمي بود و يك سكوي خشت و گلي در گوشه‌اي از آن بنا شده بود و به مصلّا مشهور بود.(محل فعلي استاديوم ورزشي)

 

 

كميته امور بانوان

با توجه به رسالت خطير آموزش و پرورش در تربيت و آموزش نسل آينده، بويژه دانش‌آموز ونيز مشاركت فعال بانوان در دستگاه تعليم و تربيت كشور، ستاد امور بانوان آموزش و پرورش با تصويب آيين نامه اي درسال 1375 فعاليت خود را در سطح كشور آغاز كرد تا در چهارچوب اهداف و وظايف خود در جهت اعتلاي نقش زنان در جامعه اسلامي گام بردارد. در اين راستا، با توجه به نظر اداره‌كل استان، كميته امور بانوان آموزش و پرورش كوهبنان از سال هزار و سيصد و هفتاد و هفت  شروع به كار كرد و انجام وظايف اين كميته با حفظ سمت و بصورت افتخاري به خانم رفعت اكبري مشاور دبيرستان الزهرا محول شد.

گستردگي وظايف و انتظارات ستاد امور بانوان، اداره كل استان براي توجه بيشتر و اختصاص فردي به عنوان مسوؤل كميته امور بانوان بطور مستقل، از سال 1378 اتاقي در اداره به عنوان كميته امور بانوان در نظر گرفته شد و عشرت اكبري به عنوان مسوؤل اين كميته انتخاب گرديد و با تعيين اعضاي كميته در طول سالهاي 1378 تا كنون فعاليتهايي به شرح زير انجام شده است:

1- انتشار فصلنامه بانوان بطور مستمر جهت رشد علمي و فرهنگي بانوان

2- جذب مبالغي براي انجام امور فرهنگي و ورزشي و كمك به خانواده‌هاي بي‌سرپرست

3- تأسيس سالن بدنسازي

4-  تشكيل كتابخانه تخصصي بانوان

5- ترغيب بانوان به پژوهش و تحقيق

6- انجام مشاوره خانواده و حل مشكلات

7- اهتمام در برگزاري مراسم ايام الله و دعاي ندبه

8- دعوت از صاحبنظران براي سخنراني براي خواهران

9- برگزاري اردوهاي زيارتي، سياحتي ويژه بانوان

10- تشكيل كلاسهاي قرآن

11- تشكيل كارگاه آموزشي ويژه دختران در آستانه ازدواج

مدير كميته: عشرت اكبري، فوق ليسانس مديريت آموزشي با 18 سال سابقه خدمت و 11 سال سابقه مديري و اعضای کمیته عبارتند از: مهين تقي‌زاده - زهرا حيدر زاده - رفعت اكبري -  سكينه سجاديان -  مليحه امام جمعه - عصمت اكبري -  زهرا مظفري -  عصمت مجيدي- عصمت ابراهيمي.

 

دفتر نوسازي و توسعه و تجهيز مدارس

بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، گروه نوسازي و توسعه و تجهيز مدارس به مديريت نوسازي توسعه و تجهيز مدارس تبديل شد و در شهرستانها و مناطق، جايگاهي به نام دفتر نوسازي بنا كرد، از جمله دفتر نوسازي كوهبنان در سال 1367 تأسيس و ساختماني با 110 متر زيربنا ساخته و به اين امر اختصاص داده شد و آقاي اصغر رحماني به عنوان ناظر مشغول به كار شد.

از فعاليتهاي انجام شده توسط اين دفتر مي‌‌توان موارد زير را نام برد: احداث 399 باب كلاس با مساحت 15850 متر مربع و 221 چشمه سرويس بهداشتي به متراژ 1346 متر مربع، سالن و سوله 1350 متر مربع، سالن غذاخوري به مساحت 8000 متر مربع، نمازخانه و سالن چند منظوره 640 متر مربع ، سالن اجتماعات 700 متر مربع، سرايداري به مساحت 150 متر مربع، شوفاژ 2500 متر، احداث مركز آموزش كودكان استثنائي: 200 متر زير بنا با شوفاژ كامل، حصاركشي مدارس به طول 19000 متر و محوطه سازي و آسفالت 5000 متر مربع كه جمعاً مبلغ چهارصد و پنجاه ميليون تومان هزينه دربرداشته‌است.

ناظر: اصغر رحماني كوهبناني فوق ديپلم ساختمان با 20 سال سابقه خدمت و 11 سال سابقه در گروه نوسازي.

جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 3746
بازدید کنندگان امروز: 179
کل بازدیدکنندگان: 5630376
بازدیدکنندگان آنلاین: 1
زمان بارگزاری صفحه: 0/1718 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.