پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
افزایش سقف کمک بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کوهبنان
کوهبنان قهرمان مسابقات فوتسال پیشکسوتان استان کرمان شد
رکورد استخراج ۳۵۰ تنی ذغالسنگ در معدن کوهبنان
فرمانده جدید نیروی انتظامی کوهبنان معرفی شد
اجرای آیین‌های سنتی 500 ساله عزاداری در کوهبنان
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
كانون فرهنگي

 كانون هاي فرهنگي و تربيتي

1) كانون فرهنگي و تربيتي شهيد يوسف زاده

كانون فرهنگي و تربيتي شهيد يوسف زاده براساس سياست كلان آموزش و پرورش در ارتقاء سطح آموزش و پرورش و بنا به پيگيري اداره متبوع و امور تربيتي منطقه و به دليل پر كردن اوقات فراغت دانش‌آموزان و انجام فعاليتهاي فرهنگي و هنري و بالاخره پرورش استعدادهاي گوناگون در سال شصت و هفت تاسيس شد. مديران آن از بدو تأسيس به ترتيب آقايان: عباس نوري، عباس رجبي، علي اكبر احمدي، ‌حسن محمدحسني، سيد محسن قرشي، حسين زينلي، محمدعباس زاده و محمد توكلي بوده‌اند.

اهم فعاليتهاي اخير كانون عبارتنداز: برنامه‌هاي فرهنگي، هنري، سرود  نمايشنامه، تئاتر همايشهاي مختلف، جشنها، جشنواره ها، نمايشگاههاي گوناگون، كلاسهاي طراحي، نقاشي، خوشنويسي، ويترا سازي مسابقات ورزشي، قرآن، احكام، نشست هاي سياسي و كلاسهاي تقويتي. اين برنامه‌ها توانسته است تا حدودي اوقات فراغت دانش‌آموزان را پرنمايد ولي پيشرفتهاي نظام اجتماعي، افزايش سطح فكري و آگاهيهاي دانش‌آموزان  برنامه‌ها و امكاناتي را مي طلبيد كه بتواند بنا به مقتضيات زمان پيشرفتهاي علمي و فني و تخصصي پاسخگوي نيازها و قابليتهاي دانش‌آموزان باشد. عدم توجه به نكات فوق و نداشتن برنامه‌هاي متنوع، محيط نامناسب، نداشتن جذابيتهاي لازم موازي بودن و يكسان بودن برنامه‌هاي كانون با برنامه‌هاي مدارس و ساير ارگانها، موجب شد با همة تلاش انجام شده موفقيت لازم را بدست نياورد.

مدير كانون: محمد توكلي ليسانس امور تربيتي با 13 سال سابقه خدمت و 2 سال سابقه مديري

2) كانون فرهنگي، تربيتي نرجس

كانون فرهنگي، تربيتي نرجس در سال 1368 بصورت واحدي از كانون شهيد يوسف زاده در يكي از مدارس منطقه در طول سال تحصيلي (عصرها) و در تابستان فعاليت خود را آغاز كرد و از مهر ماه 1373 به صورت واحدي مستقل با پست سازماني مدير و معاون در محل فعلي به كار خود ادامه داد. هدف كانون پرنمودن اوقات فراغت و بارور كردن استعدادهاي دانش‌آموزان در زمينه‌هاي مختلف فرهنگي، هنري، علمي، ورزشي و غيره بود كه نسبتاً با استقبال دانش‌آموزان مواجه شد و استقبال دانش‌آموزان دختر از برنامه‌هاي كانون نسبت به پسران از درصد بالايي برخوردار بوده‌است و همين امر موجبات فعال بودن كانون را فراهم كرده‌است.

برنامه‌هاي كانون:

1-برنامه جوانه‌ها ويژه دانش‌آموزان سال چهارم و پنجم ابتدايي

2-كلاسهاي تقويتي آموزشي و ارائه گواهينامه ويژه سه مقطع

3- مجامع بحث و گفتگو شامل: عقيدتي، سياسي، بهداشتي، اجتماعي كه ويژة دانش آموزان مقاطع راهنمايي و متوسطه در قالب سخنراني و پاسخگويي به سؤالات مي‌باشد.

4- راه‌اندازي كلاسهاي دارالقرآن و هيأت محبان اهل‌بيت

5-  تشكيل مراكز اقماري در طول سال و پايگاههاي تابستاني

6-  فعاليت پيرامون برنامه فرهنگي تربيتي فرزندان شاهد و راه‌اندازي كانون مشاركتي شاهد

7-  برگزاري همايش و مراسم مذهبي با توجه به فعاليتهاي مختلف

8-  ايجاد تشكلهاي دانش‌آموزي فرزانگان، هلال احمر، مديران نوجوان، رهبران جوان 

از سال 1380 تحت پوشش سازمان دانش‌آموزي به عنوان خانة دانش‌آموز در زمينه‌هاي مختلف فعاليت مي‌ كند و هم اكنون با توجه به برنامه هاي فوق تعداد 1485 نفر دانش آموز در فعاليتهاي مختلف كانون شركت مي كنند.

مدير كانون: عصمت اكبري فوق ديپلم با 15 سال سابقه كار و 13 سال سابقه مديري

ساير كاركنان: سيمين امام جمعه: مسوؤل برنامه ريزي - حميده آبراهه: مربي فرزانگان - سكينه سجاديان: مربي رهبران جوان - مهين شكوهيان: مربي مديران نوجوان - صديقه سهرابي: مربي جوانه‌ها - فاطمه نيكخواه: مربي جوانه‌ها - شهربانو اميري: خدمتگزار.

جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 3686
بازدید کنندگان امروز: 502
کل بازدیدکنندگان: 5624576
بازدیدکنندگان آنلاین: 3
زمان بارگزاری صفحه: 0/1562 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.