چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩
پیوندهای ویژه

سایت های ویژه

 

اخبار مهم
افزایش سقف کمک بلاعوض و تسهیلات به زلزله زدگان کوهبنان
کوهبنان قهرمان مسابقات فوتسال پیشکسوتان استان کرمان شد
رکورد استخراج ۳۵۰ تنی ذغالسنگ در معدن کوهبنان
فرمانده جدید نیروی انتظامی کوهبنان معرفی شد
اجرای آیین‌های سنتی 500 ساله عزاداری در کوهبنان
تبلیغات
آب و هوا
weather.ir is down
آب و فاضلاب

اداره آب و فاضلاب كوهبنان

اداره آب كوهبنان در تاريخ 5/10/71 از شهرداري جدا و به شركت مهندسي آب و فاضلاب استان كرمان ملحق گرديد و تحت عنوان اداره آب و فاضلاب شهر كوهبنان شروع به كار کرد. از زمان تأسيس تاكنون كارهاي قابل توجه اي در سطح شهر انجام شده كه از جمله آنها فراهم سازي آب بهداشتي و بازسازي شبكه هاي فرسوده شهر بوده است. همچنين تقريباً در تمامي نقاط شهر نسبت به ساخت حوضچه شيرآلات اقدام شده كه اين امر از قطع آب در نقاطي كه شكستگي لوله رخ نداده، جلوگيري كرده است. خلاصه فعاليت هاي انجام شده از بدو تأسيس تاكنون به شرح ذيل است:

1. 75 فقره حوضچه هاي بتني ساخته شده به همراه تعويض شيرآلات فرسوده          

2. بازسازي شبكه به وسعت 1800 متر

3. توسعه شبكه    به وسعت 6000 متر

4. بازسازي شده 2 حلقه چاه

5. حفر يك حلقه چاه جابجائي جهت بهبود وضعيت كميت آب

6. وارد مدار نمودن يك عدد مخزن ذخيره آب ده هزار مترمعكبي

7. جداسازي بخشي از فضاي سبز شهرداري به منظور جلوگيري از هدر رفتن آب شهر

8. رينگ نمودن نقاط كور شبكه براي جلوگيري از قطعي كمتر آب و رفع آلودگي شبكه

9. 591 فقره واگذاري امتياز آب به مشتركين                                                                 

10. كلرسنجي روزانه به تعداد چهار مورد و برداشت 5 نمونه آزمايشات شيميائي و باكتريولوژي هر دو ماه يكبار

11. خريداري ساختمان اداري

مشكلات: يكي از عمده مشكلات اداره آب كوهبنان واگذاري آب به روستاي چماه است به طوريكه روزانه مقدار550 مترمكعب آب و ساليانه 198000 مترمكعب آب از آب بهداشتي كه هزينه هاي زيادي صرف استحصال و توزيع آن مي‌شود، به اين روستا واگذار مي‌شود، آن هم بدون دريافت هيچگونه هزينه اي و صرفاً براساس تعهدي كه هنگام حفر چاه از طرف شهرداري به اهالي داده شده است. بي‌شك اگر در اين خصوص چاره انديشي نشود، در آينده اي نزديك اين سرمايه ملي و حياتي از دست ما خارج و جوابگوي نسلهاي بعدي نخواهيم بود.

مسئله دوم جداسازي فضاي سبز شهرداري از آب شرب شهر است كه بخشي از آن با همكاري شهرداري انجام شده و شايسته است بخشي ديگر نيز با عنايت شهرداري انجام شود.

مسئله سوم درختكاري اطراف چاه هاي آب آشاميدني و مصرف كودهاي حيواني و شيميايي است كه باعث ايجاد آلودگي و تهديد سفره هاي آب است.

مسئولين اين اداره از بدو تأسيس تاكنون به ترتيب عبارتند از: 1.آقاي سيدمنصور روح الاميني 2.آقاي مجيد ابراهيمي 3.آقاي محمدرضا شاطريان 4.آقاي مهندس محمد قاسمي پور 5.آقاي مهندس ابراهيم مقدمي 6.آقاي ابراهيم تردست

 

آب آشاميدني روستاها که قبل از انقلاب اسلامي توسط بهداشت محيط اداره مي شد، پس از پيروزي انقلاب به عهده شوراهاي اسلامي و فرمانداريها گذاشته شد و در سال 1365 تحويل جهاد سازندگي و در سال 1376 به صورت شرکت آب و فاضلاب از جهاد سازندگي جدا و به وزارت نيرو ملحق شد. شرکت آب و فاضلاب هم اکنون توسط مدير عامل و هيئت مديره شرکت اداره مي شود. در کوهبنان دفتري به عنوان شعبه و يا نمايندگي تأسيس و به فعاليت مشغول است كه با شهرستان شدن كوهبنان پيش‌بيني مي‌شود به اداره آب و فاضلاب شهرستان کوهبنان ارتقا يابد.

عدم برخورداري از امكانات و لوازم كافي همانند خودرو، كامپيوتر، خط تلفن، عدم برخورداري از ساختمان اداري مناسب كه هم‌اكنون استيجاري است و نداشتن تانكر سيار براي انتقال آب به روستاهاي فاقد آب سالم از مشكلات و چالش‌هايي است که اداره آب و فاضلاب كوهبنان با آن روبروست. مسؤليت اين اداره از بدو تشکيل تاکنون (1385) بر عهده آقاي محمد تيموري است.

جستجو

جستجوی پیشرفته
جستجو در وب
ورود به سایت
نام کاربری:
رمز ورود:
» عضویت «
نظرسنجی
پاسخگویی و رسیدگی مسئولان در برابر تبعات زلزله های اخیر کوهبنان

مطلوب
متوسط
نامطلوب

آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 3706
بازدید کنندگان امروز: 1
کل بازدیدکنندگان: 5627484
بازدیدکنندگان آنلاین: 1
زمان بارگزاری صفحه: 0/1563 ثانیه
استفاده از تصاویر و مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.